Superliga: Vardar rutinski sa Butelom - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Superliga: Vardar rutinski sa Butelom

Superliga: Vardar rutinski sa Butelom

Rukometaši Vardara zadržali su maksimalan učinak u plej-ofu makedonskog šampionata, pošto su rutinski slavili na gostovanju Butelu 26:34 (9:17). Uprkos ubedljivom porazu, domaćin nije razočarao igrom, ali nije uspeo ni da ugrozi osvajanje bodova velikog favorita, pa je sada na polovičnom učinku nakon četvrte runde.

Rezultatski otpor Butela trajao je nešto više od petnaestak minuta, tokom kojih je održavao pristojan zaostatak, ali su crveno-crni pitanje pobednika rešili pre odlaska na odmor, odvojivši se na plus devet.

Početkom nastavka, domaćin je serijom 3:0 smanjio na minus pet, ali su izabranici Stevčeta Aluševskog munjevito reagovali i sredinom drugog poluvremena poveli sa 27:17, otklonivši time poslednju dilemu.

Lovro Jotić bio je najefikasniji u pobedničkim redovima sa šest golova, a osim mladog Atanasovskog i defanzivca Vekića, svi igrači Vardara su se upisali u strelce. Kod domaćina, najefikasniji sa po četiri gola bili su Mirko Majić i Zlatko Mojsoski.