Vardar je ponovo šampion Makedonije! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar je ponovo šampion Makedonije!

Vardar je ponovo šampion Makedonije!

Pobedom nad Metalurgom u poslednjem kolu plej-ofa na svom terenu 39:27 (21:10), rukometaši Vardara obezbedili su novu, šestu za redom a ukupno 14. titulu šampiona Makedonije. Izabranici Stevčeta Alušovskog su, sjajnom partijom protiv „večitog“ rivala, kompletirali duplu krunu, ostavivši za sobom Eurofarm Pelister u oba takmičenja.

Tim iz Bitolja je savladao Ohrid kod kuće 30:14 (15:8), okončao doigravanje sa istim brojem bodova, ali slabijom gol razlikom u međusbnim duelima sa crveno-crnima.

U prvoj četvrtini utakmice, delovalo je da bi momci sa Autokomande mogli pokvariti planirano slavlje dvostrukom prvaku Evrope, ali je usledila monstruozna serija domaćina od 13:0 za 15 minuta, za vođstvo 21:9 i razrešenje dileme oko pitanja prvaka.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Poljak Valčak sa pet golova, jednim više od Taleskog, Dibirova i Georgieskog. U sastavu Ivana Markovskog, istakli su se Kaluđerović sa devet, Serafimov sa šest i Dodić sa pet pogodaka.