Vardar rutinski sa Pelisterom 2 - još dva koraka do titule - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vardar rutinski sa Pelisterom 2 – još dva koraka do titule

Vardar rutinski sa Pelisterom 2 – još dva koraka do titule

Prvu od tri preostale prepreke ka tituli nakon trijumfa u velikom derbiju, Vardar je preskočio rutinski. Momci trenera Davisa savladali su na domaćem terenu savladali Eurofarm Pelister 2 rezultatom 34:23 (17:9), i tako zadržali prvo mesto dva kola pre kraja plej-ofa. Pobede u preostalim mečevima sa Butelom u gostima i Tikvešom kod kuće, garantuju novi trofej.

Ranije danas, drugoplasirani Eurofarm Pelister slavio je na gostovanju Ohridu.

Momci Aleksandra Jovića su ove sezone već jednom napravili čudo protiv branioca titule, bili su silno motivisani i danas da naprave još jedno i pomognu „starijem bratu“ u borbi za titulu, ali je ta nada brzo ugašena od strane raspoloženog Vardara.

Ozbiljnost u igri domaćina bila je maksimalna od prvog minuta, tako da je pitanje pobednika rešeno već na poluvremenu. Sredinom nastavka prednost je postala dvocifrena, i rasla do maksimalnih plus 13 u finišu.

Taleski i Dibirov bili su najefikasniji u pobedničkim redovima sa po šest golova, dok je kod bitoljčana ispred ostalih bio bivši igrač Vardara Dimitar Dimitrioski sa sedam pogodaka.