VIDIMO SE U FEBRUARU: Vardar i Pelister trijumfalno okončali 2021. - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija VIDIMO SE U FEBRUARU: Vardar i Pelister trijumfalno okončali 2021.

VIDIMO SE U FEBRUARU: Vardar i Pelister trijumfalno okončali 2021.

Samo dva dana nakon podele bodova u velikom derbiju Makedonije, Eurofarm Pelister i RK Vardar 1961 odigrali su naredne prvenstvene utakmice, svoje poslednje u godini na izmaku.

Uprkos velikim naporima u bitoljskom okršaju, favoriti su rutinski upisali očekivane bodove, i na zimsku pauzu otišli poravnati na čelu tabele.

Na papiru, Vardar je trebalo da ima dosta teži zadatak od najvećeg rivala, međutim, Butel je lako pao na Aerodromu 36:21 (18:15), iako je dobro parirao u prvih 15-ak minuta. Butel nije potonuo posle minus šest i prepolovio zaostatak do odlaska na odmor. Gradski derbi je bio lišen svake neizvesnosti od trenutka kada se domaćin ekspresno odvojio na 27:17.

Vlado Nedanovski je čitavim tokom meča pokušavao da podjednako deli minutažu. Sa po pet golova, najefikasniji su bili Đukić, Dibirov i Morales. Na drugoj strani, istakao se Denis Tot sa osam, ispred Jevtića koji je postigao pet.

Korak za braniocem titule, Eurofarm Pelister zadržao je lakom pobedom u Radovišu 25:34 (12:19). I bez Sekeljija, Radovića i Taboade koji su dobili slobodno od trenera Babića, tim iz Bitolja nije morao brinuti za bodove na gostovanju fenjerašu.

Radoviš je u jednom trenutku drugog poluvremena prišao na minus pet, ali je bilo dovoljno samo malo ozbiljnijeg pristupa „Zelenih“ da se ponovo približe dvocifrenoj prednosti.

Prvo ume u pobedničkom taboru bio je Nenad Kosteski sa devet golova, dok je Vujnić na drugoj strani postigao šest.

U trećem meču odigranom u petak, oslabljeni Metalurg nije imao šta da traži na gostovanju Strugi. Domaćin je slavio 35:21 (17:9).