Vruće u Skoplju: Eurofarm Pelister teškom mukom savladao Butel - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Vruće u Skoplju: Eurofarm Pelister teškom mukom savladao Butel

Vruće u Skoplju: Eurofarm Pelister teškom mukom savladao Butel

U derbi meču 19. kola makedonske Superlige, Eurofarm Pelister ostvario je tešku i veoma važnu pobedu na gostovanju Butelu u Skoplju – 21:23 (12:10).

Lider šampionata ponovo ima šest bodova, ali i dve utakmice više u odnosu na najbližeg pratioca Vardar, koji će, u slučaju svih pobeda do plej-ofa, ipak ostvariti „pol“ pozicoju zbog boljeg međusobnog duela.

Tim Butela je dervi dočekao u sjajnoj formi, ovekovečenoj u devet pobeda iz poslednjih deset kola. Uprkos odličnoj utakmici, ostali su praznih šaka protiv tima Željka Babića.

Butel je bio bolji protivnik do polovine drugog poluvremena, u par navrata imao i plus tri (12:9, 17:14), ali je jedan Babićev tajm-aut preokrenuo situaciju. Serijom 3:0, tim iz Bitola je izjednačio, ali nije uspeo da preokrene.

Delovalo je da će bodovi ostati u Skoplju kada je Mojsovski sa sedam metara povisio na 20:18 u 50. minutu. Međutim, Pelisterci su zaključali mrežu i pet minuta kasnije poravnali na 20:20, pa je usledio dramatičan finiš.

Ojleski je doneo prednost favoritu 21:20, Tot je izjednačio, a Perić pogodio za 21:22. Butel nije iskoristio napad, a Gradžan u poslednjem minutu postavlja konačan rezultat.

Josip Perić je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, dva više od Taboade. Na drugoj strani, Gradimir Čanevski je bio odličan protiv bivšeg kluba sa 11 odbrana u odnosnu na svega četiri koliko su sakupili Kizić i Sekelji. Zlatko Mojsovski je dao pet golova, a Mirko Majić četiri.

I Eurofarm Pelister 2 se radovao pobedi, i to protiv Struge na svom terenu 32:26 (12:11). Tineks Prolet siguran protiv Radoviša – 30:23 (18:13), kao i Tikveš protiv Skoplja, 31:24 (16:9).

U četvrtak od 19.00, sastaju se Prilep i Vardar.