Malumbres spasio Vardar crno-belog vrtića - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Malumbres spasio Vardar crno-belog vrtića

Malumbres spasio Vardar crno-belog vrtića

Rukometaši Partizana, po drugi put u par dana ostali su praznih šaka u poslednjem napadu duela u SEHA GAZPROM SS ligi. Vardar je slavio na „Banjici“ 28:27 (16:15), prvo golom Igora Karačića na 40 sekundi pre kraja, a onda i odbranom Injakija Malumbresa, koji je zaustavio šut Marsenića u poslednjim sekundama duela za nerešeno. Želju da odmori glavne nosioce igre, kao i uspavanost ostatka ekipe koja je doputovala u Beograd, trener skopskog tima Andon Boškovski, umalo nije platio gubitkom bodova protiv autsajdera – srpskog vicešampiona.

Pokazali su zube mladi igrači Aleksandra Brkovića od samog starta meča. Vardar je poveo 4:1, pa 7:4, ali je brza igra crno-belih, počela da pravi probleme Makedoncima, koji su, čini se, već bili glavama u nedeljnom duelu sa Metalurgom u EHF Ligi šampiona. Par vezanih odbrana i lakih golova, doveli su Partizan u poziciju da preko Radovanovića dođe do vođstva 11:10 u 18. minutu. Rastrčao se beogradski vrtić, a glavni egzekutor, bio je upravo desni bek crno-belih, kome je pomagao i junoša, prezimenjak, Milomir.

Zatražio je tajm-aut Andon Boškovski pri rezultatu 14:12 za domaćina i za tili čas, Vardar je bio u vođstvu. Rastrčao se Dobrivoje MArković i sa tri gola do kraja poluvremena odveo svoj tim sa vođstvom u svlačionicu – 15:16.

Očekivalo se da će se u drugom poluvremenu pojaviti neki novi Vardar, ali to gledaoci na „Banjici“ nisu dočekali. Do kraja se vodila velika borba za bodove. Serijom 4:0, koju je zaključio raspucani Mijailo Marsenić, koji je bio problem gostima i na „crti“ i na bekovskoj poziciji, Partizan je preokrenuo na 20:18, a srednji bek- levo krilo Vanja Ilić, iskoristio je svoju brzinu da dovede svoj tim i do +3 – 22:19.

To nije uplašilo Skopljance. Stisli su odbranu ne dozvolivši PArtizanu da postigne gol 10 minuta, a za to vreme, mrežu domaćina su rešetali Marković, Karačić i Abutović za 22:24. Dibirov je u 52. minutu povisio na 27:24, i tada umesto zaključka, dolazi do nove drame. Požrtvovani domaći sastav serijom 3:0 dolazi do 27:27 na dva minuta i 50 sekundi pre kraja.

Tehnička greška Pribaka u narednom napadu nije kažnjena golom Partizana. Još jednom su crno-beli imali priliku da dođu u prednost, ali na minut i po pre kraja, Marsenić iz teške pozicije ne uspeva da savlada Malumbresa. Vardar je krenuo u poslednji napad, koji je Boškovski presekao tajm-autom. Odmah su sudije Šatordžija i Pandžić podigli ruku za pasivan napad, ali i to malo je bilo dovoljno Karačiću da šutem sa zemlje pronađe put do mreže Radovanovića za konačnih 28:27.

Do kraja meča, Marsenić je posle bloka opalio sa devet metara, ali je njegovu loptu odbio Malumbres…