Metalurg iznenadio u "Kraljevici" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg iznenadio u „Kraljevici“

Metalurg iznenadio u „Kraljevici“

U okviru priprema pred početak nove sezone, rukometašice Zaječara odigrale su utakmicu protiv Metalurga iz Skoplja. Zaječarke su poražene rezultatom 23:21 (13:10). Osim početnog vođstva, Zaječarke su tokom celog prvog dela igre jurile rezultat. Kakva je igra bila govori i činjenica da su Zaječarke za 12 minuta igre, postigle jedan gol.Makedonke su u jednom trenutnku vodile rezultatom 8:2. Ipak igra u odbrani se konsolidovala pa je ekipa Zaječara uspela da do poluvremena smanji razliku na samo 3 gola i da na poluvreme ode sa rezultatom 13:10 za gošće.

Drugo poluvreme je donelo nešto bolju igru i u odbrani i u napadu. Zaječarke su uspele da sustignu rezultat i da izjednače na 14:14 ali to je bilo sve što su uspele da urade. Nakon toga Metalurg ponovo vraća prednost od 2 gola i uspeva da do kraja tu prednost održi.

Bajramovska i Peraica u duelu na utakmici RK Zaječar Metalurg Skoplje

Najefikasnija na meču bila je Dragana Pecevska, igračica Metalurga koja je upisala 9 golova.

Već sutra od 11 sati ove ekipe odigraće novi meč, pa Zaječarke imaju prilike za popravni.

UČINAK EKIPA:

hala: SRC Kraljevica

gledalaca: 600

sudije: Stamenković Milica, Stamenković Maja

RK ZAJEČAR: Stanojević, Matić, Fernandez 4, Peraica 2, Gorilska 2, Alonso 4, Pislaru, Sopronyi 3, Vučković 1, Rajović, Mange 1, Georgijev, Dragoljubović, Zebić 3. isključenja: 6 minuta, sedmerci: 4/3

RK METALURG: Mechevska 3, Grozdanovska, Gjorgijevska 1, Bajramovska 6 (crveni karton), Despodovska, Andrejeva, Pecevska 9, Jovanovska, Mladenovska 1, Nikolikj, Nikolovska 1, Basic 1, Sazdovska, Milacic, Vashchuk 1, Ialomiteanu.

isključenja: 14 minuta, sedmerci: 3/2