Metalurg u dramatičnom finišu savladao Butel (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Metalurg u dramatičnom finišu savladao Butel (Video)

Metalurg u dramatičnom finišu savladao Butel (Video)

Velika drama viđena je u završnici skopskog derbija u sali „Anton Dimitrov“ između Butela i Metalurga. Posle velike borbe, gosti su uspeli da odnesu oba boda na Autokomandu – 19:20 (10:11).

Meč sedmog kola došao je u nezgodnom trenutku za Metalurg, pošto su nakon duge izolacije imali vremena tek za jedan trening pred ovaj derbi. Butel je bolje počeo, vodio sa plus dva u uvodnim minutima, ali je Metalurg serijom 6:0 preokrenuo i poveo 11:7. Međutim, domaćin uzvraća i prilazi na gol zaostatka do odlaska na odmor.

Još tvrđe se igralo u drugom poluvremenu, uz dosta propuštenih prilika na obe strane. Metalurg je održavao minimalnu prednost do same završnice i uzbudljivog raspleta – minut i po pre kraja, Dupjačanec brani sedmerac Majiću, ali je Butel nedugo zatim imao još jedan napad za remi. Nakon tajm-auta je ostalo 18 sekundi za igru, međutim, domaći su jako loše organizovali napad i nisu uspeli ni da šutiraju na gol.

RK Butel – RK Metalurg 19:20 (10:11)

RK Butel: Mladenovski, Stojanovski 2, Božinovski, Mitev, Spasovski, Mojsoski 1, Miloševski 1, Acev, Stojčeviќ, Pečenkovski 2, Daskaloski, Blaževski, Vasilevski 1, Majiќ 7 i Sulima 5.

RK Metalurg: Dupjačanec 1, Đorđeski, Kondev 1, Petkovski, Kofiloski, Šilegov 2, Horvat 6, Serafimov 5, Lazarevski 2, Mladenović, Tarabokija, Todeski, Mitić, Dodić 3 i Markoski.

Metalurg je tako sačuvao maksimalan učinak i nakon sedme utakmice, a već u petak ga očekuje gostovanje Eurofarm Pelisteru 2 u Bitolju.