Milić nakon poraza od Španije: Odigrali smo "muški", sa ovakvim pristupom bronza neće izmaći - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Milić nakon poraza od Španije: Odigrali smo „muški“, sa ovakvim pristupom bronza neće izmaći

Reprezentaciji Srbije izmaklo je finale Mediteranskih igara u Oranu, uprkos velikoj borbi koju su pružili u polufinalnom duelu sa Španijom. Dve ekipe su bile u egalu sve do sredine drugog poluvremena kada su Španci uspeli da se rezultatski odlepe, prelome utakmicu u svoju korist i na kraju slave rezultatom 42:38 (22:21). „Orlovima“ sledi borba za bronzanu medalju sa selekcijom Makedonije koja je u prvom polufinalu poražena od Egipta rezultatom 34:20.
Utakmica za treće mesto između Srbije i Makedonije na programu je u sredu, 6. jula u 12:30. U finalu će se sastati Egipat i Španija istog dana od 17:30.

Uz Borzaša i Grozdanića, najefikasniji protiv Španije bio je Milan Milić. Sva trojica postigla su po sedam golova, ali nije bilo dovoljno.

• Bila je ovo jedna od težih utakmica na turniru. Znali smo ko nam je protivnik, selekcija Španije, jedna kompletna ekipa. Borili smo se od prvog do šezdesetog minuta. Igrali smo dobro prvih 20, 25 minuta u prvom poluvremenu, a onda smo u finišu imali pad. Nedostatak iskustva, stigao nas je umor i Španci su uspeli su da anuliraju prednost koju smo stekli. U drugom delu igre smo bili u egalu u uvodnim minutima, a onda su se oni lako odvojili na pet golova razlike i do kraja smo jurili rezultat. U jednom trenutku smo prišli i na gol zaostatka. Zaista čestitam svim momcima, odigrali smo jednu veoma zrelu, „mušku“ utakmicu i smatram da ako uspemo to da ponovimo u sredu neće biti problema za bronzanu medalju – rekao je Milić.

• Čestitao bih ekipi na prevelikoj borbi, dali smo sve od sebe i žao mi je što smo izgubili na ovakav način. Borili smo se pedeset minuta i onda smo napravili neke sitne greške iz kojih su Španci dali lake golove iz kontranapada. Igrali smo dobro odbranu, igrali smo dobro napad, iskoristili smo naše šanse, ali njihov veći roster je presudio i borićemo se za treće mesto protiv Makedonije – dodao je Borzaš.