MKD: "Check-in" Zlatka Horvata za drugi trijumf Metalurga - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MKD: „Check-in“ Zlatka Horvata za drugi trijumf Metalurga

MKD: „Check-in“ Zlatka Horvata za drugi trijumf Metalurga

Derbi drugog kola makedonske Superlige nije u potpunosti opravdao taj epitet, pošto je Metalurg rutinski slavio nad Prilepom u gostima – 21:28 (11:16). Nakon sporijeg starta i „traljave“ pobede nad Eurofarm Pelisterom 2 u prvom kolu, izabranici Zorana Kastratovića su na krilima Zlatka Horvata pokazali mnogo kvalitetniju igru i lako došli do novog trijumfa.

Prilepčani su bili ravnopravni samo do petog minuta i rezultata 3:3, kada je Metalurg dodao gas i sukscesivno povećavao prednost do plus pet, koliko je bilo na velikom odmoru. Ispostavilo se da je drugo poluvreme bilo samo formalnost, pošto domaćin ni u jednom trenutku nije uspeo ozbiljnije da ugrozi vođstvo favorita.

Ubedljivo najefikasniji u pobedničkim redovima bio je iskusni novajlija Zlatko Horvat sa 10 golova, a po četiri su dodali Kondev i Dodić, koliko su kod Prilepčana dali Čanturija, Rustamov i Čurlevski.

Zbog preklapanja sa terminom utakmica Lige Evrope protiv Kriensa, Metalurg će odigrati dva prvenstvena meča u dva dana, pošto će već u utorak odigrati unapred meč šestog kola protiv Tikveša (19.00).

Kolo je obeležio i Mirko Majić, koji je sa 14 golova vodio Butel do ubedljive pobede nad timom Mladosti iz Bogdanaca. Prolet je lako dobio Astraion na svom terenu, Radoviš je morao da se namuči za trijumf protiv Golden Arta KL7, dok je Struga u najneizvesnijoj utakmici preokretom u finišu došla do startne pobede nad Juniorom. Najubedljiviju pobedu ostvario je Eurofarm Pelister 2, koji nije imao milosti za Rabotničiki.