MO Super liga (20.kolo): Zvezda pala u Zaječaru pred 2000 gledalaca (VIDEO) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan MO Super liga (20.kolo): Zvezda pala u Zaječaru pred 2000 gledalaca (VIDEO)

MO Super liga (20.kolo): Zvezda pala u Zaječaru pred 2000 gledalaca (VIDEO)

U odličnoj atmosferi zaječarske „Kraljevice“, koju su stvorili navijači oba kluba (2000 gledalaca), Zaječarci su savladali Crvenu zvezdu 32:29 (16:16), zakucavši tim Nenada Peruničića još više za dno superligaškog karavana.

RK ZAJEČAR: Kocić, Merkl, Šipka 4, Ćirić M, Genčić 3, Županjac 3, Petković 9, Stanojević 4, Ćirić A., Tomić, Janićijević 1, Đorđević 5, Denić 3.
Trener: Aleksandar Radosavljević
Iskljčenja: 10 minuta
Sedmerci: 2/1

CRVENA ZVEZDA: Ivanišević, Jovanović 3, Milošević, Šljivančanin 2, Babić, Alčaković 2, Ćorović, Šotić, Cupara, Ćirić 9, Davidović, Anđelić 9, Brajović 4, Milutinović, Antelj,
Trener: Nenad Peruničić
Isključenja: 6 minuta
Sedmerci: 6/5

Početak utakmice je prošao u opipavanju protivnika, pa smo videli rezultatsku klackalicu. Zaječar je vodio sve do rezultata 10-10, kada Zvezda preuzima vođstvo koje zadržava sve do pred kraj poluvremena kada Zaječar izjednačuje i ima šut za minimalno vođstvo sekund do kraja. Petković nije uspeo da pogodi preko živog zida pa se na poluvremenu odlazi sa nerešenim rezultatom 16-16.

Drugo poluvreme je donelo igru sličnoj onoj u prvom poluvremenu. Ekipe su igrale čvrsto u odbranama na ivici isključenja. U napadima ekipa Zaječara je pokušavala da preko kružnih napadača što lakše dođe do gola, dok su gosti pokušavali da šutevima sa bekovskih pozicija pariraju borbenim domaćinima. Kapiten Kocić je pokazao da je jedan od najboljih golmana u zemlji pa su gosti imali mnogo problema sa realizacijom. Pri rezultatu 22-24 za goste domaći igrači prave odlučujuću seriju 5-1 čime slamaju protivnika i rutinski privode meč kraju. Krajnji rezultat 32-29 pokazuje pravi odnos snaga na terenu kada se uzme u obzir ceo meč. Ovom pobedom Zaječar je došao do 6. mesta na tabeli sa lepim izgledima da na kraju prvenstva budu i među prvih 5 ekipa. Odlukom trenera za najbolje na terenu proglašeni su Kocić kod domaćina i Ćirić kod gostiju.
Pored pobede treba svakako pomenuti i navijanje kakvo skoro nije viđeno pod Kraljevicom. Hala je bila prepuna, a organizovani dolazak oko 300 navijača Crvene Zvezde samo je uticao da domaći navijači još glasnije podrže svoje ljubimce. Gostujući navijaći su tokom cele utakmice fer i sportski bodrili igrače svog kluba. U pojedinim trenucima su uspevali i da nadjačaju brojniju domaću publiku.

izvor: rkzajecar.org.rs