Naisa nanela prvi poraz Jagodinkama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Naisa nanela prvi poraz Jagodinkama

Naisa nanela prvi poraz Jagodinkama

Zorica Radojkovic

Rukometašice niške Naise napravile su iznenađenje u zaostalom meču 8. kola Superlige i savladale do današnje utakmice, jedinu neporaženu ekipu elite, Jagodinu, rezultatom 23:22 (13:11).

Iako je većim delom meča vodila, imala čak i 5 golova prednosti, Naisa je pobedu izborila u uzbudljivoj završnici. U 53. minutu domaće su vodila sa 22:17 i u poslednjih 7 minuta dale samo jedan, ispostavilo se i pobednički gol.

Niške igračice su se opustile, golmanka Jagodine Georgijev je odbranila dva sedmerca i tako dala „krila“ svojim saigračicama da izjednače na 22:22 na 20 sekundi pre kraja. Pobednika je golom u poslednjoj sekundi odlučila pivot Marija Petrović.

NAISA – JAGODINA 23:22 (13:11)

NAISA: Petković, Dragoljubović 14 odbrana, Veljković, Marković, Ćubela 7, Mitrović, Stefanović, Lapajne, Kričak, Nedeljković 2 (1), J. Zdravković, T. Zdravković 1, Petrović 4, Tanasković, Filipović 5, Gorilska 4.

Sedmerci: 1/3 Isključenja: 2 minuta

JAGODINA: K. Georgijev, Živković , Milanović 3, Stevanović, Stevanoska, Radojević 1, Živković 1, Matić 5 (2), Jevtić 4, Janjić 1, Nišavić 6, Jović, Glišović 1, T. Georgijev, Miladinović.

Sedmerci: 2/3 Isključenja: 8 minuta

preuzeto sa: juznevesti.com / autor: Lj. Stojanović/ foto: V.Keser