Nema više Ex-YU timova u Čelendž Kupu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nema više Ex-YU timova u Čelendž Kupu

Nema više Ex-YU timova u Čelendž Kupu

Minulog vikenda igrane su revanš utakmice trećeg kola Challenge Cup-a, a sve ekipe sa prostora bivše Jugoslavije eliminisane su iz takmičenja, te tako Balkan neće imati svog predstavnika u narednoj rundi.

HCB Karvina – RK Železničar 1949   33:28(20:13)

Posle pobede u prvom duelu  30:28, niški Železničar je porazom 33:28 u gostima od češkog predstavnika Karvina završio ovogodišnje učešće u Evropi. Loše prvo poluvreme koštalo je Želju produžetka učešća u Challenge Cupu. Ni šest pogodaka raspoloženog Stojanovića nije bilo dovoljno da četa trenera Teodorovića sačuva +2, zalihu stečenu na parketu „Čaira“.

RK Gračanica – HC Dukla Praha   20:21(6:12)

U prepunoj hali u Gračanici istoimeni klub nije uspeo da napravi ogromno iznenađenje i nadoknadi 26:21 protiv favorizovanih gostiju iz  Praga,  te se Gračanica porazom od Dukle 20:21 oprostila od kontinentalnog takmičenja za ovu sezonu. Tomić je postigao devet golova u porazu svog tima, dok je sa druge strane najefikasniji bio Jakub Svitak.

A.E.K. Athens HC – HC Vogošća Poljine Hills   33:27(19:13)

Grčki predstavnik A.E.K. sa dve pobede obezbedio je plasman u narednu fazu. Vogošća Poljine Hills posle ubedljivog poraza u prvom susretu 22:41, ponovo je poražena 33:27. Šansu da u utakmici bez rezultatskog značaja steknu neprocenjivo iskustvo na međunarodnoj sceni iskoristili su izdanci rukometne škole Vogošće, golman Bekri Čordalija koji je za 23 minuta upisao 7 odbrana kao i Harun Hadžić koji se upisao u strelce iz sedmerca. Slovenci eliminisani u Portugalu.

AM Madeira Andebol SAD – RK Maribor Branik   23:20(13:10)

Ekipa Maribor Branik poražena je od prošlogodišnjeg finaliste Madeire 20:23 u Funšalu. Izabranici Tomija Matjašića nisu uspeli da nadoknade velikih +8 (31:23) i tako dospeju u društvo od 16 najboljih u ovogodišnjem Challegne Cupu. Najraspoloženiji za igru bio je Velkavrh koji je postigao šest pogodaka, dok je Portugalce predvodio Santos sa pet golova na svom kontu.