Nema više maksimalnih: Partizan remizirao u Zrenjaninu, Ivanović pogodio za bod! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nema više maksimalnih: Partizan remizirao u Zrenjaninu, Ivanović pogodio za bod! (Video)

Nema više ekipe sa maksimalnim učinkom u ARKUS ligi. Nakon iznenađujućeg poraza Vojvodine od Crvene zvezde u Beogradu, prvi bod od početka takmičenja ispustio je i lider grupe B, Partizan. Crno-beli su odigrali nerešeno na gostovanju Proleteru u Zrenjaninu, 29:29 (14:12).

Malo je da tim Nenada Maksića upiše i prvi poraz, a da tako ne bude, pobrinuo se Nikola Ivanović deset sekundi pre kraja. U preostalom vremenu, domaći nisu uspeli da organizuju dobar napad.

Od prvog minuta videlo se da crno-beli pred sobom imaju izuzetno raspoloženog protivnika, željnog dokazivanja. Egal koji je publika u ,,Kristalnoj dvorani“ gledala tokom prvog poluvremena okončan je blagom prednošču domaćina, koji je na pauzu otišao mirnije glave – 14:12.

Dva gola Proletera na startu drugog dela igre i vođstvo 16:12 bili su alarm za goste, koji su shvatili da što pre moraju da se trgnu. Uspeli su da poravnaju rezultat u 52. minutu (24:24), zahvaljujući dobroj koncentraciji u odbrani i čuvaru mreže Trnavcu. Živković je doneo prednost Partizanu (24:25), a od ovog momenta pa sve do poslednjeg sudijskog zvižduka trajala je rezultatska klackalica.

Najefikasniji u dresu Partizana bio je Nikola Ivanović, koji se 11 puta upisao u listu strelaca, od toga šest puta sa sedmerca. Za igrača utakmice proglašen je Predrag Krivošija iz Proletera, koji je meč završio kao četvorostruki strelac.