Nexe dočekuje Motor za TOP 8: Ništa nije gotovo - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nexe dočekuje Motor za TOP 8: Ništa nije gotovo

Nexe dočekuje Motor za TOP 8: Ništa nije gotovo

Jedini predstavnik regiona u dva najkvalitetnija evropska klupska takmičenja, uz Vojvodinu u EHF Kupu, hrvatski vicešampion Nexe dočekuje Motor iz Zaporožja u revanš meču osmine finala EHF Lige Evrope pred svojim navijačima u Našicama (18.45). Tim Branka Tamšea doneo je sa prvog duela iz Dizeldorfa prednost 27:23, ali slovenački stručnjak poziv na oprez:

• Prvih 60 minuta smo odradili dobro, imamo pozitivan rezultat, odnosno ostvarili smo pobjedu, ali to je tek prvi dio. Odmah nakon utakmice čestitao sam igračima na pobjedi, ali sam im također rekao da još ništa nije gotovo. U prvoj sam utakmici vidio puno stvari koje moramo i možemo odigrati bolje, a isto tako sam vidio i neke loše stvari koje ekipa Motora sigurno neće ponoviti. Znam da nas čeka jako teška utakmica, jedan veliki test za nas. Ulog je velik, ekipa koja bude uspješnija plasirat će se u četvrtfinale EHF Europske lige, a to je veliki rezultat. Moramo nastojati zadržati fokus kroz svih 60 minuta i biti stvarno jaki, odnosno još jači nego u prvoj utakmici. Jako puno stvari moramo napraviti dobro, odnosno jako dobro ako želimo proći dalje, što svi nekako priželjkuju. Stojim čvrsto na zemlji i još jednom ponavljam: čeka nas jako teških 60 minuta. Igramo na svom terenu pred našom publikom i to će sigurno biti velika prednost, nadam se da će igrači dobro reagirati i odigrati onako kako svi skupa želimo.

Levi bek Tomislav Severec ovako je najavio meč:

” Odradili smo dobar posao u prvoj utakmici, posebice u prvom poluvremenu koje smo odigrali na vrlo visokoj razini. U drugom dijelu utakmice nešto smo lošije odigrali, malo smo pali u obrani. Promašili smo dosta čistih situacija, ali unatoč svemu imamo lijepu prednost od četiri gola. Svakako bismo trebali ponoviti igru koju smo prikazali u prvom poluvremenu u Njemačkoj i nadam se da ćemo proći u četvrtfinale. Mislim da obje ekipe imaju još dosta rezerve jer i jedni i drugi smo imali dosta tehničkih pogrešaka. Sigurno da će Motor pokušati odigrati puno bolje u Našicama, ali mislim da i mi možemo puno bolje i da će to biti dovoljno za pobjedu. Igramo na svom terenu, rijetko tko nas može pobijediti u našoj dvorani i pred našim navijačima koje očekujem u velikom broju.