Nexe lako i ubedljivo savladalo Maribor - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nexe lako i ubedljivo savladalo Maribor

Nexe lako i ubedljivo savladalo Maribor

Posle pobeda nad Gorenjem i Spačvom, te poraza od PPD Zagreb, hrvatski vicešampioni, rukometaši Nexe-a iz Našica lako i ubedljivo su savladali slovenački Maribor 27:17. Razlika u kvalitetu u odnosu na tim koji je visio na granici ispadanja iz domaćeg prvenstva prošle, nezavršene sezone, viđena je pogotovo u drugom poluvremenu, a posebno se istakao golmanski par Radovanović-Car sa po osam odbrana.

Utakmica je odigrana u Zaprešiću gde će već u petak Našičani imati i duel sa Celjem Pivovarnom Laško.

• Bila je ovo dobra utakmica, obrana je odlično funkcionirala, odnosno, odradili smo ono što smo trenirali. Osvrnuo bih se i na jučerašnju utakmicu protiv PPD Zagreba u kojoj smo imali dosta grešaka u napadu i mislim da smo zbog toga izgubili tu utakmicu. – rekao je nekadašnji srpski reprezentativni čuvar mreže Mihailo Radovanović.
  • Obrana je bila jako dobra, a čim je tako i nama golmanima je lakše. Sutrašnja utakmica će biti dosta zahtjevna pošto igramo protiv odlične ekipe iz Slovenije, ali dat ćemo sve od sebe od prve do posljednje minute i idemo po pobjedu. – izjavio je Moreno Car.