Nexe u seriji, pao Metalurg u Skoplju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Nexe u seriji, pao Metalurg u Skoplju

Nexe u seriji, pao Metalurg u Skoplju

Stefan Branežac

Sastav iz Našica nastavio sa dobrim partijama na početku nove sezone u regionalnom takmičenju. U trećem kolu, na gostovanju u Skoplju savladan Metalurg, 27:32 (12:16).

Metalurg – Nexe 27:32 (12:16)

SC „Boris Trajkovski“

Sudije: A. Konjičanin – D. Konjičanin (BiH)

Metalurg: Jaganjac 7, Lazarevski 2, Dimitrioski 5, Tokić 5, Silegov, Tomovski 7 odbrana, Tankoski 1, Vasilevski, Serafimov 7, Danilovski, Mladenović, Dodić, Madžovski, Matijašić, Arsenovski

Nexe: Šipić 5, Gadža 2, Leban 2, Eter 4, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić Jaman 8, Car 11 odbrana-1, Buvinić 2, Radovanović 1 odbrana, Vida, Lončar, Lavrić, Tomić 4, Čelebi 1, Vozab 1

Semafor: 1:4 (5.) 6:5 (12.) 9:13 (22.) 12:14 (26.) 12:16 (30.) 13:18 (33.) 22:23 (43.) 25:29 (55.) 27:32 (60.)

Dva rivala su u današnji susret ušli u potpuno različitom raspoloženju. Metalurg je nakon dva poraza, protiv favorizovanih Vardara i Meškova, ostao bez kapitena Filipa Kuzmanovskog koji je prešao u Eurofarm Rabotnik. Zbog povreda, ovaj meč propustili su Velkovski i Jagurinovski. Za razliku od makedonske ekipe, Nexe je po prvi put započeo sezonu u regionalnom takmičenju sa dve pobede, istorijskom nad Zagrebom i na gostovanju u Ljubuškom.

Bolje je sastav iz Našica otvorio meč, pa je nakon pet minuta na svom kontu imao +3, 1:4. Odgovorio je Metalurg serijom 3:0 i došao do prvog vođstva na susretu u 12. minutu, 6:5. Izgleda kao da nema kraja pehovima za tim Danila Brestovca. Zbog povrede je u 11. minutu teren morao da napusti Mario Tankoski. Igralo se veoma brzo, oba tima su lako pronalazila rešenja u fazi napada.

Nexe je golovima kružnog napadača Šipića i iskusnog Zrnića, novom serijom 3:0, došao do najvećih +4, osam minuta pre kraja prvog dela igre, 9:13. Uspeo je Metalurg preko Jaganjca i Serafimova da spusti zaostatak na dva gola, nedugo zatim, Dimitrioski je pogodio stativu iz izgledne pozicije, te je na taj način propustio priliku da svojoj ekipi donese potpuni rezultatski priključak. Do kraja prvog poluvremena, Zrnić i Gadža sa dva gola doneli su Nexe-u osetniju prednost, 12:16, sa kojom se otišlo na odmor.

Barišić Jaman i Tomić na startu drugog dela igre odveli su svoj tim na najvećih +5. Međutim, nije se predavao mladi sastav sa „Autokomande“. Serijom 5:1 izabranici Danila Brestovca prišli su rivalu na gol zaostatka u 43. minut, 22:23. Dobar protok lopte u fazi napada i čvrst defanzivni blok, omogućili su timu iz Skoplja da se rezultatski vrati u utakmicu.

Ključnu ulogu u ispostaviće se pobedi tima iz Našica, odigrao je golman Moreno Car (11 odbrana), koji je zabeležio nekoliko važnih intervencija, usput je uspeo da postigne i jedan gol. Uspeli su izabranici Hrvoja Horvata u poslednjih 15 minuta meča da slome otpor rivala, na krilima Saše Barišić Jamana. U poslednjim sekundama pogodio je Tomić na prazan gol, za treću pobedu Nexe-a u ovoj sezoni, rezultatom 27:32.

Saša Barišić Jaman postigao je osam golova u pobedi svog tima, pet je dodao Marin Šipić. U poraženom sastavu Metalurga, Jaganjac i Serafimov po sedam puta upisali su se u listu strelaca.