Niški Železničar osvojio Kup Srbije po sedmi put - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Niški Železničar osvojio Kup Srbije po sedmi put

Niški Železničar osvojio Kup Srbije po sedmi put

Niški Železničar osvojio je trofej namenjen pobedniku Kupu Srbije po sedmi put! Tim Josifa Petkovića stigao je u Novi Sad na finalni turnir sa namerom da ga osvoji i u toj nameri je i uspeo upravo u duelu sa aktuelnim šampionom Vojvodinom 21:19.

Odbrane Dejana Zlatanovića, sjajne minijature Mladena Krsmančića u odlučujućim trenucima susreta i konačno gol Stevana Sretenovića par sekundi pre kraja posle poslednjeg tajm-auta (59:43) doneli su pobedu niškom timu koji se ove godine vratio na rukometnu mapu Srbije.

U duele dve jake odbrane u hali „Slana Bara“ prva osetnija prednost na strani jednog od rivala viđena je u 35. minutu, kada su Nišlije došle do + 4 – 13:9. Reagovali su domaći igrači, smanjili na 13:12, ali je Sretenović vratio niški tim na +3 – 16:13 svojim četvrtim golom u 44. minutu.

Na izjednačenje se čekalo do 53. minuta, kada je Ostojić pogodio za 17:17. Međutim, Novosađani nisu mogli do preokreta. Dva gola Krsmančića u odlučujućim trenucima, odbrana „zicera“ od strane Zlatanovića Vukašinu Stojanoviću, doveli su Želju nadomak pobede.

Pogodio je Ostojić za 20:19 nekih 50 sekundi pre kraja, ali su Nišlije uspele da sačuvaju loptu i pogode za pobedu posle tajm-auta.

Železničar 1949 – Vojvodina 21:19 (8:7)

Novi Sad – Dvorana: Slana bara. Gledalaca: 1.000. Sudije: Mošorinski (Novi Sad) i Pandžić (Zrenjanin). Sedmerci: Železničar 4 (2), Vojvodina 5 (2). Isključenja: Železničar 6, Vojvodina 6 minuta. Semafor: 1:3 (6), 3:4 (11), 6:4 (20), 7:6 (26), 10:7 (32), 13:9 (36), 13:12 (38), 16:13 (45), 17:17 (53), 20:18 (50).

ŽELEZNIČAR 1949: Lazić, Milovanović, Živković 2, Sretenović 3, Mađar, Krsmančić 4, Gemaljević, Stanojević 1, Petković, Zlatanović (12 odbrana, 2 sedmerca), Spasić 2 (2), Mirić, Jevtić 2, Đukić 4, Vučković 1, Potkonjak. Trener: Josip Petković.

VOJVODINA: Jandrić (1 odbrana), Simović, Čagalj 1, Milašević, Ostojić 4, Stojaanović 2 (1), Nadoveza 3 (1), Jovanović, Vučković 2, Ratković, Trifković 1, Stanković 5, Nikolić, Verkić (8 odbrana, 1 sedmerac), Bojanić, Grozdanić. Trener: Kasim Kamenica.