NIŠTA OD ČETVRTE BRONZE: Hrvatska poklekla pred Španijom! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan NIŠTA OD ČETVRTE BRONZE: Hrvatska poklekla pred Španijom!

NIŠTA OD ČETVRTE BRONZE: Hrvatska poklekla pred Španijom!

Reprezentacija Hrvatske nije uspela da nastavi sjajan niz osvajanja medalja na velikim takmičenjima. Prvi put posle Svetskog prvenstva u Švedskoj 2011. godine, Hrvati se neće popeti na postolje. U borbi za četvrtu bronzu u nizu, Španci su bili bolji 29:28 (16:13).

Španci su na početku stekli vođstvo od 3:1, ali je Duvnjak sa dva uzastopna pogotka izjednačio na 3:3, da bi Musa u 10-om minutu iz kontra napada doneo prvo vođstvo 5:4. Ipak, golom Ugaldea, Španija odlazi na 9:7 i primorava Golužu na prvi tajm aut. Duvnjak je brililajntno započeo utakmicu, ali je Siera na drugoj strani držao svoj tim u preimućstvu. Alilović je nastavio u ritmu sa utakmice protiv Danske, pa je Losert brzo dobio priliku. U 19-om minutu Entrerios prvi put donosi plus tri, 11:8. Bilo je neophodno da proradi još neko od bekova, a to je bio Buntić i sa tri uzastopna gola izjednačio na 12:12. Ipak, Sijera je nastavio sa dominacijom, pa je Kaneljas šestim i sedmim svojim golom završio špansku seriju od 4:0 za najveće vođstvo, 16:12. Slišković je nastavio tradiciju hrvatskih golova u poslednjim trenucima prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo sa 16:13.

Čupić je u nastavku sa dva realizovana sedmerca za redom smanjio na 18:17, u 36-om minutu. Musa je za samo tri minuta zaslužio dva isključenja, ali Hrvatska u tom periodu uspela zadržati priključak, najviše zahvaljujući Duvnjaku. 15 minuta pre kraja Sijera brani penal Čupiću a nezaustavljivi Aginagalde pogađa za 23:20. Četiri minuta kasnije Željko Musa vraća neizvesnost, 24:23. Kadenjasov potez meča je bio Dani Sarmiento. Srednji bek Barselone je ušao u kriznim trenucima, i uzastopnim golovima i divnim asistencijama ka Aginagaldeu održa „Furiju“ u prednosti,26:23 u 51. minutu. Isključenje Entreriosa koristi Buntić i smanjuje na 26:25, ali Aginagalde dominira i sa igračem manje i vraća na plus dva. Losert interveniše dva puta za redom i omogućuje svom timu šansu za izjednačenje, na tačno pet minuta do kraja. Tada je Buntić šutirao daleko preko gola, a potom uputio pogrešan pas, što se ispostavilo ključnim. Španski pivotmen nastavlja teror, ali Duvnjak izvraća iz brzog centra svojim osmim golom, pre nego što dobija dvominutnu kaznu na minut i osam sekundi do kraja. Kaneljas pogađa i obezbeđuje pobedu. Vori daje zadnju nadu 20 sekundi pre kraja. Goluža naređuje presing po čitavom terenu, a Kadenjas je sačuvao tajm-aut za pravi trenutak. Nije bilo vremena za bilo šta.

Duvnjak je sa osam pogodaka i velikom igrom ponovo potvrdio da je sa pravom izabran u postavu šampionata, kao i Aginagalde koji je postigao sedam, jedan manje od Kaneljasa.