Norveška ubedljivo savladala Srbiju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Norveška ubedljivo savladala Srbiju

Norveška ubedljivo savladala Srbiju

Reprezentacija Srbije poražena je na gostovanju selekciji Norveške 25:35 (12:17) u okviru četvrtog kola kvalifikacija za EHF EURO 2024 i tako gotovo izvesno obezbedila drugo mesto u grupi. Šesta reprezentacija planete u potpunosti je nadigrala sastav Tonija Đerone koji nije bio na nivou utakmice u Novom Sadu tri dana ranije…

Povela je reprezentacija Srbije 4:2 posle šest minuta i nagovestila da bi mogla da parira favorizovanom domaćinu, ali samo na kratko. Norvežani su u potpunosti nadigrali „orlove“ u drugom delu prvog poluvremena. Neefikasan napad usmeren uglavnom na igru sa pivotmenima, bez opcije šuta sa bekovskih pozicija, kao i loše vraćanje u odbranu, Skandinavci su uspešno kažnjavali i podizali prednost iz minuta u minut. Nije imao Toni Đerona puno rešenja u bekovskoj liniji s obzirom na povredu Milosavljevića koji nije ulazio u igru. Jedina šuterska opcija na levoj strani bio je Uroš Borzaš koga je u jednom trenutku menjao debitant Zečević. Od 9:8 do 15:9 timu selektora Vilea trebalo je sedam minuta u intervalu od 18. do 25. Posebno motivisan bio je Sander Sagosen koji je do poluvremena postigao osam golova (ukupno 12).

Ništa drugačiji odnos snaga nije viđen do kraja utakmice. Nije bilo snage da se prepuca snažna norveška odbrana, a i u defanzivi sve je teže bilo zaustavljati raspoložene norveške bekove. Impuls timu dala je dobra rola Milana Bomaštara (6 odbrana), a raduju i prvi minuti Nikole Zečevića. Vodili su Norvežani 28:21 u 47. minutu, a desetak minuta kasnije došli po prvi put i do +10…

U srpskom dresu Marsenić je postigao pet, a Orbović četiri gola.

Slovačka je savladala Finsku 32:25.

„Orlove“ čekaju mečevi sa Slovačkom kod kuće i Finskom u gostima.