Novosađani odneli ceo plen iz "Čaira" - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Novosađani odneli ceo plen iz „Čaira“

Novosađani odneli ceo plen iz „Čaira“

Šampioni iz Novog Sada odneli su ceo plen iz Niša. Vojvodina je savladala Železničar 31:22 (12:11) u uvodnom meču drugog kola plej-ofa ARKUS lige u niškom „Čairu“.

Tim Borisa Rojevića slomio je otpor rivala u drugom poluvremenu i na kraju upisao ubedljiv trijumf, iako su domaći u 49. minutu imali priključak na 18:21.

Prevagu je odnela čvrsta odbrana novosadskog sastava iza koje je stajao sigurni Svetislav Verkić (11 odbrana), dok je u napadačkim akcijama gotovo nepogrešiv bio igrač utakmice Strahinja Stanković sa 10 golova. Branko Tomić se pet puta upisao u strelce.

Kod domaćina, Đorđe Spasić sa osam i Marko Milosavljević sa pet pogodaka bili su efikasniji od ostalih.