ODLIČAN START: Orlići bez problema do bodova protiv Brazila - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ODLIČAN START: Orlići bez problema do bodova protiv Brazila

ODLIČAN START: Orlići bez problema do bodova protiv Brazila

Kadetska reprezentacija Srbije na najbolji mogući način otvorila je Svetsko prvenstvo 2019 u Makedoniji. „Orlići“ su pružili odličnu partiju u pobedi nad Brazilom 30:24 (14:11) i osvojili dva boda koja će im puno značiti u ostvarenju prvog cilja na takmičenju u Skoplju – plasmanu u osminu finala. Prednost i trijumf izabranika trenera Aleksandra Radosavljevića ni jednog trenutka se nije dovela u pitanje u 60 minuta borbe u hali „Boris Trajkovski“.

Individualni napadački kvalitet desnog beka srpskog tima Jovice Nikolića (postigao prva 4 od šest golova na meču) i kolektivna odbrana doneli su početnu prednost u sedmom minutu (4:2), da bi vezane tehničke greške i par golova Brazilaca bez adekvatne defanzivne reakcije dovele „Karioke“ u poziciji da budu u egalu do 15. minuta (od 4:4 do 7:7). Bolja odbrana donela je i lake golove Kukića i Kojadinovića, pa je brazilska klupa zatražila tajm-aut pri rezultatu 11:8.

Mićić donosi +5 (13:8) u 22. minutu, kada nastupa napadačka kriza do kraja prvog dela, što se nije odrazilo na prednost „Orlića“ – 14:11.

Drugo poluvreme donelo je nastavak golgeterske serije bekovskog dvojca Jovica Nikolić – Danilo Radović, ali i sjajnu rolu između stativa Nikole Ćirovića, koji je inspirisao srpski tim. U takvoj postavci stvari na terenu, Brazilci se do kraja nisu puno pitali oko finalnog rezultata. Prednost Srbije u jednom trenutku iznosila je i osam golova (23:15, 48.), a trener Radosavljević je imao prostora da šansu pruži i igračima sa klupe.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Jovica Nikolić sa devet golova, Danilo Radović je postigao sedam, a Nikola Ćirović završio sa 14 odbrana. Kod Brazilaca, Freitas je postigao šest golova.

Naredni rival Srbije je selekcija Portugala (sreda, 20.30) , koja je iznenađujuće ubedljivo savladala Nemačku 33:26.

Island je u prvom meču grupe D bio bolji od Tunisa 25:20.