Odlična Srbija ispustila olimpijskog šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Odlična Srbija ispustila olimpijskog šampiona!

Odlična Srbija ispustila olimpijskog šampiona!

3 komentari

Odlična Srbija, ispustla je veliku šansu da na startu Evropskog šampionata u “Kombank Areni” skine skalp olimpijskim šampionkama, Norvežankama. Na kraju, praktično je jedan gol falio da Srpkinje dođu do neplaniranih bodova, ali je Lin Kristin Rigelhut rešila sve 30 sekundi pre kraja za konačnih 26:28 (12:17). Sjajno drugo poluvreme, dovelo je Srpkinje nadomak senzacije, ali i sa ovakvim utiskom, domaćin Evropskog prvenstva uzdignute glave čeka nastavak takmičenja.

SRBIJA –NORVEŠKA 26:28 (12:17)
Hala „Kombank Arena“
Gledalaca – 3000
Sudije: Garsija i Marin
Isključenja: 14 min / 8 min
Sedmerci:
SRBIJA: Krpež, Popović, Lekić 6(2), Damnjanović 3(1), Erić 1, Risović jedna odbrana, Rajović 1, Pop Lazić 1, Ognjenović 9(3), Filipović 1, Tomašević 12 odbrana, Nišavić 1, Milošević, Stoiljković, Liščević, Dmitrović 2
NORVEŠKA: Naes, Oftedal, Alštad 4, Loke 3, Breivang 1, Lunde Borgersen, Edin 4, Solberg, Frafjord 1, Bjorndalen, Suland 3, Haraldsen 15 odbrana, Koren 8(3), Gose, Jakobsen, Herem 3
IGRAČ UTAKMICE: Katrin Lunde Haraldsen
KRETANJE REZULTATA: 1:3 (5.) 2:5 (8.) 3:7 (13.) 4:8 (16.) 6:8 (18.) 7:12 (21.) 9:15 (28.) 14:17 (33.) 17:19 (37.) 19:23 (43.) 22:24 (49.) 25:25 (53.) 26:27 (59.)

Početak utakmice, obeležile su Norvežanke, sjajnom igrom, pre svega u odbrani, iza koje je na golu stajala Katrin Lunde Haraldsen. Teško je bekovska trojka Srbije Damnjanović-Lekić-Popović dolazila u priliku da uputi šut na gol, a glavni i jedini egzekutor, bila je hladnokrvna Svetlana Ognjenović sa levog krila.

Golovi Ognjenovićeve iz igre, bili su i jedini za našu reprezentaciju sve do 14. minuta, kada joj se pridružila Sanja Damnjanović (otvorila meč pogotkom iz sedmerca) za 4:7 Skandinavki u čijim je redovima su najraspucanije bile levoruke igračice, Rigelhut i Suland (5 od 7).

Prvi gol najbolje igračice sveta, Hajdi Loke za 4:8 u 16. minutu, bio je znak za selektora Sašu Boškovića da pozove tajm-aut. Doneo je minut predaha boljitak u igri Srbije, jer se sa dva vezana gola Pop Lazić i Ognjenović došlo do 6:8 (18.), što će se ispostaviti i kao najmanja prednost Norvežanki do kraja poluvremena.

Brzo su se konsolidovale Norvežanke, nastavile da melju protivnika dobrom kontrom i odličnim bekovskim šutevima, u kojima je prednjačila Ida Alštad. Ubrzo su olimpijske šampionke stigle do +5 u 21. minutu (7:12), pa i šest golova prednosti – 9:15 (28.), ali je kraj poluvremena obeležio ulazak Biljane Filipović, koja je pogotkom i asistencijom ka Sanji Rajović, doprinela da se ode sa prihvatljivih -5 na poluvreme – 12:17.

DRUGO LICE SRBIJE U NASTAVKU

Odlično su Lekićeva i drugarice započele drugo poluvreme, a da je dogovor iz svlačionice dao rezultata, videlo se na isteku 37. minuta, kada je selector Norvežanki Torir Hergeirson zatražio tajm-aut pri rezultatu 17:19. Proradila je Andrea Lekić uz sjajnu Cecu Ognjenović i probuđene tribine “Arene”, Srpkinje su postigle pet golova za šest i po minuta.

Nakon minuta predaha, Srbija je ostala bez dva igrača u polju u jednom napadu. Isključenja Damnjanović i Ognjenović, Norvežanke koriste da odu na +3 (18:21), ali i primaju gol brojčano nadmoćnije, kada Jelena Nišavić koristi priliku da iznenadi Haraldsen.

Novo, treće isključenje u tri minuta u našoj reprezentaciji, drugo Sanje Damnjanović,  ovoga puta koriste Norvežanke preko Loke da dođu do +4 (19:23). Grub faul nad Lekićevom u narednom napadu, nije sankcionisan isključenjem, ali jeste sedmercem, koji realizuje večeras sjajna Ceca Ognjenović .

Dve prilike da smanji na -2 u 45. minutu, propustila je Katarina Krpež. U tim trenucima, srpsku mrežu je sačuvala njena imenjakinja, Tomašević. Treću priliku da smanji na -2 ne koristi Ognjenović, pa u narednom napadu Ida Alštad vodi svoju selekciju na 20:24 (47.).

No, ni tu se Srpkinje nisu predale. Sjajne odbrane Kaće Tomašević, bile su preduslov za dva vezana gola Lekić i Ognjenović, koji su doneli novu nadu Srbiji – 22:24 (49.).

U 52. minuta, Jelena Erić smanjuje na 24:25, a u narednom napadu, Andrea Lekić postiže gol za 25:25 koji je sve gledaoce u “Areni” digao na noge!

Imala je i Srbija napad za vođstvo u 54. minutu, ali je šut Biljane Filipović odbranila Haraldsen. Hajdi Loke, odvela je svoju reprezentaciju u vođstvo 26:25, a preteča svega, bilo je isključenje Slađane Pop Lazić, koje je Srbiju ostavila brojčano slabiju na terenu.

Nakon tajm-auta Boškovića, neuspeli pokušaj cepelina završava u rukama Norvežanki, koje postižu gol iz kontranapada preko Anje Edin za 27:25. Haraldsen u narednom napadu upisuje još jednu odbranu, ali njene koleginice greše u napadu, što ostavlja našu selekciju u igri.

Na minut i deset pre kraja, Pop Lazić postiže gol za 26:27. Norvežanke odlaze na tajm-aut, nakon koga 35 sekundi pre poslednjeg sudijskog zvižduka, Rigelhut rešava pitanje pobednika…