"Orlići" pobedili Egipat - Treće mesto realnost - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlići“ pobedili Egipat – Treće mesto realnost

„Orlići“ pobedili Egipat – Treće mesto realnost

Kadetska reprezentacija Srbije, savladala je Egipat 33:30 (17:15) u četvrtom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj. To je ujedno i drugi trijumf “orlića” u Budaoršu, koji su tako obezbedili plasman u osminu finala, najverovatnije, sa treće pozicije, s obzirom da se očekuje pobeda u poslednjem meču preliminarne faze sa slabim Čileom. Srpski rukometaši su kontrolisali rezultat tokom čitavog meča i sasvim zasluženo savladali protivnika, koji je adute polagao u agresivnu odbranu, za koju je tim Aleksandra Brkovića imao rešenja.  O dominaciji srpskog tima najbolje govori podatak da su Egipćani tek u dva navrata uspeli da izjednače u drugom poluvremenu.

U meču u kome odbrane nisu bile jači deo selekcija, na startu je prednost doneo raspoloženi Vladimir Cupara, golman srpske selekcije sa pet odbrana u uvodnih desetak minuta. Agresivna odbrana Egipćana, rastrčala je srpske bekove, koji su bili raspoloženi za takvo razigravanje. Dobrom pokretljivošću stvarani su viškovi na svim pozicijama, pa je i prednost rasla –8:4 (11.). Ređali su se golovi Mladenovića (9), Babića (7), Rađenovića (7), sve do rekordnih +5 – 17:12 u 27. minutu. Nadu Egipćana, probudila su tri vezana gola i minus dva pred put u svlačionice.

Serija grešaka i isključenja u redovima srpskog tima, omogući je par lakih golova Egipćanima i prvo izjednačenje tek u 42. minutu (24:24). Serija 4:1 Srbije preko Rađenovića, Čagalja i Radovanovića, nije donela konačno slamanje otpora Afrikanaca. Vratili su se i ušli u egal završnicu.

U samoj završnici, više nerava je imala srpska četa, koju je sa gol linije predvodio Dejan Milosavljev. Pri rezultatu 31:30 za Srbiju na tačno četiri minuta pre kraja, golman Jugovića je odbranio sedmerac, a odmah zatim još jedan zicer na odbijenu loptu. U narednom napadu, odlični Rađenović je iz sedmerca povećao vođstvo na 32:30. Tačku na neizvesnost, stavio je Nemanja Mladenović iz kontranapada, već 30 sekundi kasnije, nakon što su se Egipćani spetljali i bacilli loptu u ruke srpskoj odbrani. Na tri razlike minut i po pre kraja, slavlje je moglo da počne. Mreža Srbije ostala je začarana u poslednjih šest minuta…

Danska – Belorusija 32:20