"Orlovi" bolji od Crne Gore pred 6.000 navijača - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlovi“ bolji od Crne Gore pred 6.000 navijača

„Orlovi“ bolji od Crne Gore pred 6.000 navijača

3 komentari

Reprezentacija Srbije startovala je pobedom nad Crnom Gorom 25:21 (10:9) u kvalifikacijama za EURO 2016. Pred 6.000 gledalaca u beogradskom “Pioniru”, “orlovi” su kontrolisali meč tokom svih 60 minuta i zasluženo stigli do prvih bodova, iako je utisak, da su to mogli da učine i ubedljivije. Najefikasniji u redovima pobednika, bili su Darko Đukić i Marko Vujin sa sedam golova, a gol manje je postigao Fahrudin Melić u dresu Crne Gore.

SRBIJA – CRNA GORA 25:21 (10:9)

Hala “Pionir”
Gledalaca – 7000
Sudije: Din i Dinu (Rumunija)
Isključenja. Srbija 16 minuta, Crna Gora 10 minuta
SRBIJA: Pušica, Vujin 7(1), Nikčević 3, Đukić 7, Ilić 1, Marković, Ilić, Milić, Prodanović, Stojković 2, Rnić 1, Vučković, Zelenović, Čutura Dalibor 3, Čutura Davor , Marsenić, Kocić 10 odbrana
CRNA GORA: Mijatović 11 odbrana i sedmerac, Melić 6(3), Milašević, Popović, Čavor, Anđelić, Mijušković, Radović, Vujović 2, Borilović, Pejović, Petričević 2, Božović 4, Borozan 4, Grbović 1, Lipovina 2
KRETANjE REZULTATA: 1:0 (2.) 1:2 (9.) 2:3 (11.) 5:3 (16.) 6:5 (18.) 8:5 (21.) 9:6 (27.) 9:8 (29.) 10:10 (32.) 13:11 (37.) 16:11 (41.) 16:13 (45.) 19:15 (50.) 23:17 (56.) 23:20 (59.)

Posle par uvodnih napada Crne Gore, učinilo se da bi “orlovi” mogli rutinski da izađu na kraj sa rivalom, ali je crnogorska odbrana sa isturenim Petričevićem učinila svoje. Ni srpski napad sa bekovskom trojkom Ilić – Čutura – Vujin, nije imao kvalitetnih rešenja. Retke šuteve spolja, zaustavljao je raspoloženi Rade Mijatović, a u duel igri, kršni Borozan i Lipovina, uspevali su da ostanu na nogama i spreče igru sa Stojkovićem na crti.

U takvoj postavci stvari, dva najbolja aktera prvog dela bili su golmani, Kocić i Mijatović. Na drugi gol Srbije, posle prvenca Momira Ilića, čekalo se sve do 10. minuta, kada je Rastko Stojković izjednačio na 2:2, kada je usledio i najbolji perod igre srpskog tima.

Srpski tim je poveo najmlađi, desno krilo Darko Đukić, koji se nije libio da skače iz svih pozicija, digavši publiku na noge golom za prvi +2 (5:3). U tim trenucima, crnogorski vođa na terenu je Fahrudin Melić. Iskusno desno krilo PSŽ-a, koji iz kontranapada, ali i linije sedam metara, ne greši do kraja poluvremena (5/5).

U 21. minutu, selektor Crnogoraca, Ljubomir Obradović, pozvoa je na tajm-aut pri rezultatu 8:5, a četiri minuta bez gola bekovske trojke Rnić – Davor Čutura – Zelenović, naterali su i Dejana Perića da stavi zeleni karton na zapisnički sto. Do poluvremena, Crna Gora se približila na 10:9, uz podatak da je Srbija u svlačionicu otišla sa tri igrača na terenu (tri isključenja).

Golom agilnog Petrićevića, Crnogorci su na startu drugog dela došli do poslednjeg izjednačenja na meču (10:10). Razigrao se u srpskom timu Dalibor Čutura. Iskusni srednji bek, pronalazio je rupe u crnogorskoj odbrani i rutinski realizovao šanse, praveći i prostora drugim bekovima, pre svih, Marku Vujinu, da pokaže svoje šuterske sposobnosti. Do 41. minuta i tajm-auta crnogorske klupe, bilo je 16:11 za Srbiju.

Uveo je Obradović bržu bekovsku postavu kako bi rešio problem napada. To su mu vratili Petričević i Božović, pokrenuli svoj tim sa mrtve tačke. Krenulo je da se igra gol za gol, sve do narednog tajm-auta u 50. minutu (19:15). Do tada je beogradska publika mogla da vidi hladnokrvnog Darka Đukića u ulozi egzekutora.

Zaigrali su “orlovi” jače u odbrani, raspucao se Vujin u napadu, pa se stiglo i do rekordnih +6 (23:17). Šansu za +7 iz kontranapada je propustio upravo desni bek “orlova” u 56. minutu, a ta odbrana Mileta Mijuškovića, prenula je crnogorski tim. Vuko Borozan je vezao tri gola, spustio razliku na tri gola (23:20) na minut i po pre kraja i tako spasio svoju selekciju ubedljivijeg poraza…