"Orlovi" preleteli "Zmajeve" u Sarajevu - Šou Stanića i Nenadića - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlovi“ preleteli „Zmajeve“ u Sarajevu – Šou Stanića i Nenadića

„Orlovi“ preleteli „Zmajeve“ u Sarajevu – Šou Stanića i Nenadića

Ex-Yu derbi u Sarajevu pripao je Srbiji 24:21 (8:12). Bosna i Hercegovina ni na ovom evropskom ispitu nije propustila da upadne u „crnu rupu“ sredinom drugog poluvremena, u koju je svojski ugurala odlična odbrana „Orlova“ sa maestralnim Darkom Stanićem na golu, koji je maltretirao sve redom svojim bravurama, odnosno, Petrom Nenadićem u napadu, čije su majstorije podsetile na njegove prve seniorske dane, kada je sam pobeđivao protivnike. Samo jedan gol Bosanaca od 39. do 55. minuta (16:13 – 17:23) koji je pratila serija Srbije od deset pogodaka, presudio je „Zmajevima“, a „Orlovima“ trasirao put ka Danskoj.

Bosna i Hercegovina – SRBIJA 21:24 (12:8)
Sarajevo
„Mirza Delibašić“
Gledalaca – 1000
BiH: Tahirović devet odbrana, Grahovac tri odbrane, Terzić 3/10, Toromanović 6/6, Stojanović 3(1)/6, Karačić 0/1, Doborac 4/9, Vražalić 2(1)/5, Panić 2/4, Vranješ 1/1, Savić 0/1
SRBIJA:  Stanić 16 odbrana i dva sedmerca, Šešum 2/7, Markez 0/3, Vujin 8(5)/12, Nikčević 4/7, Mitrović 0/1, Toskić 1/2, Dragaš 0/1, Vučković, Ilić, Nenadić 6/7, Krsmančić 1/3, Zelenović 2/5
KRETANJE REZULTATA: 1:2 (5.) 6:3 (14.) 10:6 (23.) 12:7 (29.) 12:11 (36.) 16:13 (40.) 16:18 (48.) 17:21 (52.) 17:23 (54.) 20:23 (58.)

Poluprazna „Skenderija“, kao dokaz da je i rukometna BiH izgubila veru u svoj nacionalni tim, nije bila teret srpskim reprezentativcima, kao u prošlom meču pre tri i po godine. Najveći problem Srbije u prvom poluvremenu, bio je Muhamed Toromanović, koji nije imao „svoju kategoriju“ u odbrani „Orlova“, pa je ređao golove kao na traci (pet do 20. minuta). Odličan je bio i Enid Tahirović, koji je sa par „zicera“ trasirao put vođstvu BiH, koja je u 25. minutu iznosila i +5 – 11:6.

Problem „Orlova“, bio je napad u kome nije bilo raspoloženog beka (počeli Šešum – Mitrović – Vujin), dok je Tahirović skinuo i par zicera Markezu, Dragašu i Toskiću. Probao je Vuković sa Nenadićem i Krsmančićem, zaustavivši totalan pad, pa se na odmor otišlo sa 12:8.

DRUGO POLUVREME – DRUGA PRIČA

Nastavak meča, započeo je serijom Srbije 3:0. Toskić i sigurni penaldžija, Marko Vujin, spustili su na 12:11 u 35. minutu i nagovestili preokret. Poslednji impuls domaćinu, dali su Toromanović i Mirsad Terzić sa dva vezana gola za 16:13 u 40. minutu, kada je praktično započeo početak kraja domaće selekcije.

Sve do tajm auta u 55. minutu, „Orlovi“ su postigli 10,a  primili jedan gol (23:17). Na sceni je bila odlična odbrana „Orlova“, u kojoj su veliki doprinos dali Vučković i Dragaš, iza kojih je sve što je dolazilo „skidao“ maestralni Darko Stanić. Napadačke bravure, izvodio je Petar Nenadić. U 10 ključnih minuta, igrač Visle iz Ploka, postigao je četiri gola, zaradio i dva sedmerca, pokazavši sjajan repertoar finti i šuteva.

Pokušao je indisponirani selektor Bosanaca, Dragan Marković da trgne svoj tim na 16:18, kao i na 17:23. Usledila su tri vezana gola za 20:23 u 58. minutu, ali je gol Žarka Šešuma  otklonio sve dileme u 58. minutu…

U drugom meču naše grupe, Rusija je savladala Austriju 38:31.