"Orlovi" slomili borbene Izraelce u finišu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan „Orlovi“ slomili borbene Izraelce u finišu

„Orlovi“ slomili borbene Izraelce u finišu

4 komentari

Reprezentacija Srbije zabeležila je važnu pobedu u Izraelu nad domaćinom 26:22 (13:10) u okviru drugog kola kvalifikacija za EURO 2016 u Poljskoj. Velika borba je viđena u Rišonu, gde je tim Dejana Perića izdržao sve nalete veoma motivisanih Izraelaca i na kraju uspeo da mirno privede meč kraju. „Orlovi“ nisu bili u vođstvu samo u uvodnih 15 minuta, a ostatak meča, imali su selekciju koju predvodi Dragan Đukić, za petama. Najveće vođstvo, Ilić i drugovi imali su u 26. minutu (13:7). Da bi mogli da gledamo neizvesnu završnicu, nagovestio je gol Herkoviča za 21:20 u 53. minutu, ali je ulazak Mijaila Marsenića, rešio problem srpskog napada, pa je srpska reprezentacija mirno privela meč kraju, uz sjajne intervencije Miroslava Kocića, najboljeg aktera meča (17 odbrana)…

IZRAEL – SRBIJA 22:26 (10:13)
Rišon
Gledalaca – 1200
Sudije: Repkin i Gusko
IZRAEL: Jakov, Škalim, Pomeranc 9, Turel 2, Natan 2, Kofman, Levi, Gerera, Fridman, Rozental 3, Davda 3, Sičenko 1, Kapon, Herkovič 2, Ficlovic, Pomeranc G
SRBIJA: Mladenović, Pušica, Vujin 2, Nikčević 4, Đukić, Ilić 4, Marković, Stojković 7, Rnić, Vučković 1, Zelenović 4, Čutura D 1, Čutura Davor, Marsenić 3, Kocić 17 odbrana, Milosavljev
SEMAFOR: 2:1 (6.) 5:3 (13.) 5:8 (20.) 6:20 (23.) 7:13 (26.) 10:13 (29.) 12:13 (35.) 14:15 (41.) 15:18 (43.) 15:20 (47.) 18:21 (50.) 20:21 (53.) 20:23 (55.) 22:24 (58.) 22:26 (59.)
IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Kocić

Jurili su Izraelci u svojoj 3-2-1 odbrambenoj formaciji bekovsku trojku Srbije, Ilića, Čuturu i Vujina, skoro do centra, a iako se to i očekivalo, „orlovi“ se isprva nisu najbolje snašli u nadigravanju takve koncepcije. Više od svega, međutim, glavobolju Dejanu Periću zadavala je realizacija, jer su Đukić i Vujin na startu imali problema sa golmanom Izraela, Jakovom.

I brzi polazak sa centra, iznenadio je srpske reprezentativce, a upravo na to je najbolji član domaćeg tima, Hen Pomeranc, pronalazio put do mreže raspoloženog Miroslava Kocića. Četiri gola levog beka Grosvalstata, dovela su Izrael do vođstva 5:3, što će se ispostaviti i kao poslednja prednost domaćina na meću sa Srbijom u 13. minutu.

Na prednost domaćina, dobro je odreagovao srpski tim, realizatora našavši u Rastku Stojkoviću. Iskusni pivotmen Meškov Bresta, vezao je par golova, vratio sigurnost „orlovima“, koji su serijom 5:0 u 20. minutu preokrenuli na 8:5.

STALI NA 13:7

Uspon u igri Srbije trajao je još nekih šest minuta, sve do rekordnih 13:7, a tome su kumovali golovi Ivana Nikčevića i Nemanje Zelenovića. Kratkotrajno opuštanje, imalo je svoju cenu, pa su se Izraelci do poluvremena vratili u život sa tri vezana gola – 13:10.

Nisu se izabranici Dragana Đukića predali ni na početku drugog dela. Naprotiv, borbeno, na granici isključenja, koje su beloruske sudije dosudile tek u 44. minutu, igrali su Izraelci, osokoljeni paradama svog golmana Jakova, koji je imao partiju karijere. Pomerancu se pridružio srednji bek Rozental, približio Izrael na 14:13 u 38. minutu.

Pokušao je Perić sa uvođenjem Davora Čuture na srednjem beku u trojci sa Ilićem i Vujinom. Marko Vujin je na trenutak pokazao zašto je najbolji strelac Bundeslige sa dva vezana gola, a bolja odbrana i Kocić na golu, proizveli su +4 – 19:15 u 46. minutu, kada je Đukić pozvao na tajm-aut.

Minut odmora je urodio plodom, doveo do nove serije golova Pomeranca. Opet je golman Jakov počeo da pravi probleme, pre svih, Ivanu Nikčeviću, koji je zaređao sa promašajima. Već u 51. minutu, Dejan Perić je pozvao na dogovor pri rezultatu 21:18.

DŽIN MARSENIĆ ZBUNIO IZRAELCE

Približio se Izrael na 21:20, ali tada Perić pravi, čini se, ključni potez, uvodi Mijajla Marsenića. Robusni pivotmen, napravio je zabunu u defanzivnoj taktici domaćina. Sa dva vezana gola, odveo je svoj tim na + 24:21 u 57. minutu i praktično, slomio otpor Izraelaca. Pomeranc je smanjio na 24:22 na dva minuta pre kraja, ali su Ilić i Marsenić stavili tačku na neizvesnost…

Srbija zimuje sa četiri boda na čelu tabele…