Paket 24 PL: Preokret Poreča na gostovanju Gorici, remi Zameta i Sesvetea - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 PL: Preokret Poreča na gostovanju Gorici, remi Zameta i Sesvetea

Paket 24 PL: Preokret Poreča na gostovanju Gorici, remi Zameta i Sesvetea

U utorak su odigrane tri zaostale utakmice hrvatskog šampionata, sa vrlo zanimljivim ishodima. Dubrava je kao domaćin pobedila Dubrovnik 30:28 (12:16), Zamet i Sesvete odigrali su nerešeno 27:27 (13:15), dok je u derbiju Poreč slavio na gostovanju Gorici 20:22 (11:7) i tako uhvatio priključak sa samim vrhom tabele.

PAKET24 PREMIJER LIGA:

GORICA – POREČ 20:22

DUBRAVA – RKHM DUBROVNIK 30:28

ZAMET – SESVETE 27:27

Oslabljeno Sesvete je dominiralo u prvom poluvremenu na gostovanju Zametu, vodilo 0:3, 4:7, 11:15, da bi u nastavku meč postao veoma uzbudljiv. Riječani su drugo poluvreme otvorili serijom 4:0, ubrzo potom i poveli, da bi momci Silvija Ivandilje ponovo preuzeli kontrolu i poveli 21:23.

U finišu je Zamet iskoristio nekoliko sedmeraca, a Sesvete propustilo poslednji napad za pobedu, kada je Krešo Krešić pogodio stativu.

Tin Tomljanović je postigao 11 golova za domaći tim, dok je na drugoj strani perfektan bio Darko Krndelj, 10/10.

Nakon Zameta, bodove iz Gorice koja je u jednom trenutku bila usamljena na vrhu tabele, odneo je i tim Poreča. Takav ishod nije nagovešten u prvom poluvremenu, tokom kojeg je Gorica konstantno vodila sa tri do pet razlike. Poreč je za četiri minuta igre u nastavku anulirao zaostatak, ali je domaćin u 48. minutu ponovo imao plus četiri. Od tog trenutka i vođstva 19:15, Poreč je napravio seriju od čak 7:0 i poveo sa 19:22, rešivši tako pitanje pobednika.

Matej Medved je dao sedam golova za pobednika, a Ivan Vekić upisao 14 odbrana. Kod Gorice, istakli su se Lucian Bura sa pet golova i Tomislav Sladoljev sa 11 intervencija.