Paket 24 Premijer Liga: Lucian Bura lansirao Goricu na vrh tabele - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 Premijer Liga: Lucian Bura lansirao Goricu na vrh tabele

Paket 24 Premijer Liga: Lucian Bura lansirao Goricu na vrh tabele

Zbog sve teže epiediološke situacije, u nedelju su odigrana samo dva meča hrvatskog šampionata. U derbi meču između timova iz samog vrha tabele, Gorica je savladala Sesvete 30:23 (12:12), dok je Zamet ispustio veliku vođstvo u Umagu i na kraju izgubio 29:28 (13:18).

Derbi u Zagrebu neće se pamtiti po naročito uzbiljivoj utakmici, već prevashodno po antologijskoj partiji mladog desnog beka Luciana Bure (23), koji je predvodio svoj tim do pobede sa čak 14 golova iz isto toliko pokušaja, dakle, bez promašaja! Tim Silvija Ivandilje prošao je kao bos po trnju, najmanje zbog poraza kao takvog. Naime, Sesvete je u 37. minutu ostalo bez svog najboljeg igrača ove sezone Karpa Sirotića, koji je morao da napusti teren zbog povrede ramena.

Pored Luciana Bure, raspoložen je u pobedničkim redovima bio i Hrvoje Ceković sa sedam pogodaka. Na drugoj strani, istakao se Dario Krndelj sa šest golova.

Zamet je vodio 58 minuta na  gostovanju Umagu, u prvom poluvremenu i sa plus sedam, ali je tim Valtera Matoševića na kraju ostao praznih šaka. U 54. minutu, Umag je gubio 28:25, ali je finiširao serijom 4:0 i stigao do četvrtog trijumfa ove jeseni. Po sedam pogodaka postigli su Rudolf Zvonimr Šafranko i Tomislav Bošnjak kod domaćina, a Zamet su predvodili Renato Sulić i Matija Car sa po osam.