Paket 24 Premijer liga: Podela bodova u Gorici i Bjelovaru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 Premijer liga: Podela bodova u Gorici i Bjelovaru

Paket 24 Premijer liga: Podela bodova u Gorici i Bjelovaru

Nije bilo naročitih iznenađenja u drugom kolu hrvatske Paket 24 Premijer lige, ali jeste velikih uzbuđenja, naročito u Gorici i Bjelovaru, gde nije bilo pobednika. Sesvete i Umag su lako odbranili domaći teren, u tome je uspeo i Poreč u neizvesnoj borbi sa Spačvom. Najubedljiji je bio Umag protiv Dubrovnika, koji je na gostovanje stigao sa svega osam igrača i dva golmana.

Poreč je do trijumfa nad Spačvom stigao u poslednjem minutu. Tim iz Vinkovaca je izjednačio 50 sekundi pre kraja, ali je na kraju poražen sa 30:28, na krilima Luke Moslovca, strelca 10 golova.

Gorica i Varaždin odigrali su meč pun preokreta, domaćima je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme – 22:22 (11:7). Dva minuta pre kraja, kada je Tomislav Špruk propustio da realizuje sedmerac, delovalo je da su Gorici otvorena vrata pobede, ali je tim Davora Turkovića 15 sekundi pre kraja stigao do značajnog boda, koji im je praktično poklonjen jer je domaćin neumešno napao bez golmana sa igračem manje.

S pet pogodaka Lucian Bura bio je najbolji  kod domaćina. Po četiri pogotka na drugoj strani dali su Filip Čelić i Tomislav Kljaić.

Jako neizvestan susret odigrali su Bjelovar i Dubrava. Sastav Gorana Mrđena vodio je od početka do kraja prvog dela i na odmor otišao sa maksimalnih 17:12. Dubrava se ipak budi u nastavku, i već u 42. minutu stiže do izjednačenja, a onda u sledećem napadu i do prednosti 19:20, a osam minuta pre kraja stiče i plus tri (22:25). Činilo se da Bjelovar pada i da mu se sprema novi poraz, ali serijom 3:0 ipak se vraća i odvodi susret u neizvesnu završnicu. Tri sekunde pre kraja, David Špiler pogađa i donosi bod domaćinu. Upravo je on bio najefikasniji kod domaćina sa šest golova, koliko je na drugoj strani postigao Karlo Godec.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 2. KOLO

UMAG – RKHM DUBROVNIK 41:33 (Bošnjak 11/Bevanda 10, Radić 10)
SESVETE – ZAMET 28:22 (Sirotić 8, Mudrinjak 19 odb/Ljevar 6)
BJELOVAR – DUBRAVA 27:27 (Špiler 6/Godec 6)
POREČ – SPAČVA VINKOVCI 30:28 (Moslavac 9, Čičak 6)
GORICA – VARAŽDIN 1930 22:22 (Bura 5/Čelić 4, Ljaić 4)