Paket 24 Premijer liga: Varaždin ubedljiv, Gorica slavila u RIjeci - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 Premijer liga: Varaždin ubedljiv, Gorica slavila u RIjeci

Paket 24 Premijer liga: Varaždin ubedljiv, Gorica slavila u RIjeci

Nedeljnim trijumfima Varaždina i Gorice, kompletirano je prvo kolo nove sezone Paket 24 Premijer lige. Varaždin je lako i ubedljivo slavio protiv Umaga, dok je Gorica osvojila prve bodove na gostovanju Zametu.

Za razliku od mnogih gradova u kojima su se navijači vratili na tribine, u Varaždinu to još uvek nije slučaj. Međutim, to nije smetalo domaćoj ekipi da ubedljivo savlada Umag 29:17 (17:9). Da se gosti neće dobro provesti bilo je jasno već na samom startu, kada su za manje od pet minuta poveli sa 5:0. Do odlaska na odmor povisili su na plus osam, a bilistao je Fabijan Grubušić sa osam pogodaka iz isto toliko pokušaja u prvom poluvremenu. Na kraju je sa ukupno devet golova bio najefikasniji u pobedničkim redovima, šest je dodao Frano Vujović, uz deset odbrana Sandra Meštrića. Kod Umaga, vodeći strelac bio je Filip Glavaš sa šest golova.

Mnogo više uzbuđenja bilo je u Rijeci, gde je Zametu gostovala Gorica – 23:27 (12:10). Predvođeni legendarnim Valterom Matoševićem sa klupe i Renatom Sulićem na terenu, domaći su tokom prvog poluvremena od -3 stigli do +3, vodili sa 12:10 na poluvremenu, ali je Gorica u nastavku ponovo preokrenula i zatvorila utakmicu, u dobroj meri zahvaljujući golmanu Stipeu Puriću.

Sa šest pogodaka Matija Starčevićbio je najefikasniji u domaćim redovima. Kod gostiju prvo ime Lucian Buras osam pogodaka iz osam pokušaja.

Što se subotnjih duela tiče, najzanimljivije bilo je u Vinkovcima gde su Spačva i Dubrava podelili bodove (30:30), dok su Poreč u Dubrovniku (21:33) i Sesvete protiv Bjelovara (34:25) ostvarili ubedljive pobede.

Spačva je bolje počela protiv Dubrave, vodila sa 10:5, ali su gosti ipak bili bliži trijumfu u finišu. Tim iz Vinkovaca je početnog poraza spasao Marko Buntić sa dva realizovana sedmerca u samoj završnici.  Upravo je Buntić bio najefikasniji u domaćim redovima sa šest golova, dok je Luka Vinković na suprotnoj strani devet puta tresao protivničku mrežu.

Sesvete je sjajno započeo novu sezonu – momci Silvija Ivandilje su već do poluvremena rešili pitanje pobednika protiv Bjelovara (17:10), a gosti su na kraju i dobro prošli pošto su u jednom trenutku zaostajali i 12 golova. Prvo ime domaćina bio je Karpo Sirotićs devet pogodaka, s tim da je sa sedam metara imao realizaciju 6 od 6. Odličan je bio i kružni napadač Dominik Mišković sa šest pogodaka. Kod gostiju najefikasniji Tibor Jurjevićs osam pogodaka.

Poreč se prošetao „Gospinim poljem“ predvođen novim trenerom Ilijom Lovrinovićem – već u prvom poluvremenu prednost gostiju iznosila je šest golova, a sredinom nastavka postala je i dvocifrena (14:24). Filip Perić je bio nezaustavljiv sa deset golova, dok su kod Dubrovnika Bevanda i Lončarić postigli po pet.

PAKET 24 PREMIJER LIGA: 1. KOLO

MRK SESVETE –  RK BJELOVAR 34:25
RKHM DUBROVNIK – RK POREČ  21:33
RK SPAČVA VINKOVCI – RK DUBRAVA  30:30
GRK VARAŽDIN 1930 – RK UMAG 29:17
RK ZAMET – RK GORICA  23:27