Paket 24 Premijer liga: Zamet iznenadio lidera u gostima! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket 24 Premijer liga: Zamet iznenadio lidera u gostima!

Paket 24 Premijer liga: Zamet iznenadio lidera u gostima!

U subotu su odigrane tri utakmice 10. kolo Paket 24 Premijer lige, koje će biti upamćeno po iznenađujućem porazu lidera Gorice na svom terenu od Zameta – 31:37 (12:18).

Domaćin je igrao bez Luciana Bure, koji je u prethodnom kolu sasuo 14 pogodaka u mrežu Sesvetea bez ijednog promašaja, ali je uprkos tom hendikepu bolje ušao u utakmicu i poveo sa 5:2. Malo ko je tada mogao pretpostaviti šta će se događati u nastavku. Sa dve serije u kratkom intervalu, najpre 4:0 pa 5:0, Riječani su preokrenuli i poveli sa ubedljivih 7:13.

Zadržao je Zamet taj suficit do odlaska na odmor, ali i čitavim tokom drugog poluvremena. Najbliže što je Gorica prišla bilo je 17:21, pre nego što je tim Valtera Matoševića još jednom postigao četiri gola u nizu i time definitivno prelomio borbu u svoju korist.

Gorica i nije mogla više sa svega četiri odbrane golmana, u odnosu na 10 intervencija Marina Sorića na drugoj strani. Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su veteran Renato Sulić i Leon Ljevar sa po sedam pogodaka, dok se kod domaćina istakao Domagoj Drizelj sa 10.

Dramatičan meč odigrali su Umag i Varaždin. Pobednika nije bilo zahvaljujući golu Tomislava Špruk neposredno pre poslednjeg oglašavanja sirene – 25:25 (10:12).

Nakon 25 minuta egal igre, Varaždin se uzdigao u finišu prvog i početkom drugog poluvremena i stekao plus šest. Umag je od 45. minuta polako počeo topiti razliku  i u 55. dolazi na korak do izjednačenja 22:23, a u poslednjem minutu i do preokreta, 25:24. Ipak, gosti su spasili bod u poslednjim trenucima. Sa šest pogodaka iz isto toliko pokušaja, Dino Horozović bio je najbolji u redovima Umaga. Kod gostiju prvo ime već spomenuti Tomislav Špruk s osam pogodaka iz isto toliko udaraca.

Ekipa Poreča je uprkos posledicama pandemije koronavirusa u svojim redovima uspela da osvoji očekivane bodove protiv fenjeraša Dubrovnika na svom terenu – 32:28 (15:16). Dugo su gosti mučili favorita i poklekli tek u samoj završnici, tačnije u poslednjih pet minuta, u koje se ušlo rezultatom 26:25.

Sa deset pogodaka Filip Perićbio je najzapaženiji u redovima Poreča. Raspoložen na golu Poreča Ivan Vekićdoprineo je sa 11 odbrana. Goste su pak predvodili Mario Ratkajac i Tomislav Radić sa po šest golova, a sjajno je branio Marinko Ševo (12 odbrana).

PAKET24 PREMIJER LIGA: 10. KOLO
GORICA – ZAMET 31:37
UMAG – VARAŽDIN 1930 25:25
POREČ  – RKHM DUBROVNIK 32:28

BJELOVAR – SESVETE (29.11.2020. 19:00)