PAKET 24: Varaždin, Poreč i Sesvete na vrhu, Spačva u velikoj krizi - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PAKET 24: Varaždin, Poreč i Sesvete na vrhu, Spačva u velikoj krizi

PAKET 24: Varaždin, Poreč i Sesvete na vrhu, Spačva u velikoj krizi

Odigrano je nekompletno 5. kolo hrvatske Paket 24 Premijer lige, pošto su mečevi Dubrava-Gorica i Dubrovnik-Zamet odloženi. Poreč je na svom terenu prekinuo pobednički niz Umaga, Varaždin kod kuće bio siguran protiv Bjelovara, a Sesvete je odneo čitav plen iz Vinkovaca, gde je u uzbudljivoj završnici savladao Spačvu, koja se nalazi u dubokoj krizi.

Tim koji je pred start ove sezone igrao kvalifikacije za Ligu Evrope i pružio solidan otpor skopskom Metalurgu, doživeo je četvrti uzastopni poraz u domaćem šampionatu, iako je 12 minuta pre kraja vodio protiv Sesvetea sa 24:20, ali su gosti furiozno finiširali i pogotkom Daniela Vusića u poslednjem minutu stigli do vredne pobede u Slavoniji – 28:29 (14:14).

Sa šest pogodaka, Marko Buntić bio je najbolji kod Spačve, kod Sesveta najefikasniji Karpo Sirotić sa sedam golova.

U Istarskom derbiju, Poreč je bio bolji od Umaga 33:25 (17:10), na krilima Filipa Perića, strelca 10 golova (5/5 sa 7m), uz samo jedan promašaj iz igre. Na drugoj strani je dvocifren bio Gabrijel Buvinić (10/13, 5/5 sa 7m). Pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog trenutka, a Poreč je mogao slaviti ubedljivije, pošto je tokom nastavka imao i +10 na svom kontu.

Varaždin je nastavio sa dobrim igrama i rutinski porazio Bjelovar 24:20 (12:8). Meštrić je bio odličan sa 12 odbrana, a Fabijan Grubišić je bio najefikasniji sa sedam golova. Takođe 12 intervencija imao je Dubravko Grgić na drugoj strani, a šest golova dao je Tibor Jurjević.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 5. KOLO

POREČ – UMAG 33:25
SPAČVA VINKOVCI – SESVETE 28:29
VARAŽDIN 1930 – BJELOVAR 24:20