Paket24 Premijer liga: Gorica posrnula u Vinkovcima, Poreč zaustavio seriju Bjelovara - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Paket24 Premijer liga: Gorica posrnula u Vinkovcima, Poreč zaustavio seriju Bjelovara

Trinaesto kolo Paket24 Premijer lige donijelo nam je puno uzbuđenja. Iznenađenje večeri priredili su rukometaši Spačve Vinkovci koji su nakon Varaždina dobili i Goricu, i tako pobjegli sa začelja ljestvice. Poreč je pak, novim slavljem sam ostao na vrhu.

Kao što se moglo očekivati odličan rukomet vidjeli smo u susretu Poreča i Bjelovara. Nakon tri pobjede u nizu, gosti su puni samopouzdanja došli u dvoranu Veli Jože. I predstavili se u sjajnom izdanju. Domaćin je gotovo cijelo prvo poluvrijeme jurio njihovu prednost. Tek u završnici su rukometaši Ilije Lovrinovića uspjeli povesti i stvoriti tri pogotka razlike te mirno otišli na predah. Ali ta se prednost istopila odmah na startu drugog poluvremena. Ali vodeći sastav lige nije posustao. Nakon bjelovarskog vodstva 18:19, stižu dvije serije od tri pogotka za redom i konačno u 49. Poreč ima plus tri, te rutinski privodi susret kraju. Briljantan je bio Luka Moslavac s 12 pogodaka u redovima domaćina. Najbolji kod Bjelovara Tibor Jurjević sa šest pogodaka.

Spačva je nakon Varaždina osvojila bodove protiv još jednog sastava sa samoga vrha. Gorica je držala stvari pod kontrolom gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Ali domaćin je pokazao veliku upornost i u posljednjim trenucima stigao do izjednačenja 17:17. Nastavak je ipak pripao Vinkovčanima. Gorica je doduše uspjela pet puta stići do rezultatskog poravnanja, ali ne i vodstva. Domaćin je sjajno odigrao posljednjih desetak minuta i ostvario iznimno vrijednu pobjedu. S devet pogodaka Marko Buntić bio je najbolji u redovima Spačve. Kod Gorice najefikasniji Juro Čakarić sa šest pogodaka.

Pobjedom protiv Umaga, Dubrava je ostala u igri za Ligu za prvaka. Ali za to će joj trebati serija pobjeda do kraja. Umag je bio ravnopravan prvih 20-tak minuta. Dubrava je na poluvremenu imala plus tri. U drugom dijelu za manje od pet minuta pobjegli su domaći na šest razlike i praktički već tada riješili pitanje pobjednika. Po šest pogodaka za Dubravu dali su Ante Ivanković i Marin Lisac, a po četiri za Umag Gabrijel Buvinić i Marin Sinčić.

Susret s najviše pogodaka odigrali su Dubrovnik i Sesvete. Dvadesetak minuta trebalo je gostima da poslože svoju igru i kontroliraju stvari na terenu. Već nakon prvog poluvremena imao je sastav Silvija Ivandije pet pogodaka prednosti 14:19. U nastavku je to bio malo ravnopravniji susret, ali su i njega minimalno dobili Sesvećani 17:16. Čak trojica gostujućih igrača postigla su po osam pogodaka: Josip Topić, Nikola Finek i Karpo Sirotić. Domaćine je pak, predvodio sjajni Luka Bevanda s 13 pogodaka.

Varaždin je nakon tri kola u kojima je dvaput igrao neodlučeno i jednom izgubio konačno stigao do pobjede. Zaostajali su gosti cijeli susret. Ali ne previše, da bi se Varaždin mogao opustiti. Stalno su bili tu negdje. U 56. čak su stigli do izjednačenja 26:26 i tu stali. Do kraja susreta u rastrganoj igri samo su Varaždinci još jedanput uspjeli poentirati i osvojiti vrijedne bodove. Jurica Vidaček s osam pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Zameta trojica igrača sa po tri pogotka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: 13. KOLO
POREČ – BJELOVAR 27:24
VARAŽDIN – ZAMET 27:26
RKHM DUBROVNIK – SESVETE 30:36
SPAČVA VINKOVCI – GORICA 32:27
DUBRAVA – UMAG 33:22

Izvor: Hrs.hr