Partizan slavio u derbiju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Partizan slavio u derbiju!

Partizan slavio u derbiju!

Rukometaši Partizana ostvarili su veoma važnu pobedu na putu ka osvajanju titule šampiona Srbije. Na "Banjici" pred 2000 gledalaca u sjajnoj atmosferi, koja je podsećala na neka srećnija vremena, crno-beli su savladali Kolubaru 27:26 (19:12) i tako preuzeli čelnu poziciju na superligaškoj tabeli. Iako je beogradski klub imao u 33. minutu prednost i od osam golova 20:12, Lazarevčani su došli do izjednačenja u 51. minutu (25:25), tako da smo gledali veoma neizvesnu završnicu. Najbolji akter utakmice je bio golman Partizana, Tomica Stojković sa 18 odbrana, dok su najefikasniji bili Zoran Martinović sa 8 i Ilija Abutović sa pet pogodaka na strani pobednika, te Lazar Savić i Zoran Zubić sa takođe, po pet golova u dresu Lazarevčana.

Hala"Banjica"

Partizan Si&Si – Kolubara 27:26 (19:12)

Partizan:  Radosavljević 4, Tubić 3, Martinović 8, Stojković 18 odbrana, Abutović 5, Pilipović 1, Milinić 3, Marjanac 3.
Kolubara: Lomić 3, Vasić 6 odbrana, Nikolić 3, Zubić 5, Dačević 3, S. Mitrović 3, Jovanović 3, Savić 5, Hodik 7 odbrana

Kretanje rezultata: 6:1 (8. -T.O Kolubara), 11:3 (18.) 11:6 (21. – T.O Partizan), 15:8 (24.) 20:12 (33.) 21:14 (37.) 21:17 (40.), 25:22 (49.), 25:25 (51.) 27:26 (56.)….

Rukometaši Partizana su odlično otvorili meč, zahvaljujući dobroj odbrani i raspucanom Iliji Abutoviću, koji sa tri projektila sa devet-deset metara, doveo svoj tim u vođstvo od 6:1 u 8. minutu, što je bio znak da "Krtice" uzmu tajm-aut. Bolje snalaženje u napadu, gosti su nagovestili golovima Lomića i Dačevića, ali ubrzo sledi nova simultanka, sada iskusnog Zorana Martinovića, koji sa tri gola dovodi crno-bele do 11:3 u 18. minutu. Pokazao je nekadašnji levi bek Ivrija, kao i u derbiju sa Crvenom zvezdom u prvom delu sezone, svojim mlađim saigračima, a i protivnicima, koliko je snage potrebno da bi se igrao ozbiljan rukomet i napravila karijera u inostranstvu. Njegovu seriju u napadu, ipak nije više pratila dobra odbrana na ivici isključenja, tako da su Lazarevčani sve lakše nalazili put do mreže Tomice Stojkovića (11:6), što je nateralo trenera Partizana, Sašu Boškovića da zatraži minut odmora. To je urodilo plodom, Partizan nalazi novog egzekutora, Milinića na crti, a još jedna mini-serija Zorana Martinovića, vodi Beograđane sa +7 na odmor.

Posle prvih šest minuta drugog poluvremena (21:14), činilo se da Kolubara neće imati snage da se vrati u susret, ali su se onda obistinile priče o dužoj klupi "Zelenih". Vasić, a pre svega Hodik, ulaze u neophodni broj odbrana, Lazar Savić, pa Daćević i Lomić, a zatim Zubić i Nikolić iz kontre posle dobre igre u odbrani,  vraćaju svoj tim u egal (25:25, 51.). Partizan sa jednom zamenom u rotaciji srednjeg i levog beka (Marjanac, Abutović i Martinović), nije mogao da izdrži visok tempo utakmice. Zadnjih deset minuta, punih nervoze i tehničkih grešaka, doneli su nam rezultat 2:1 za Partizan. U zadnjih pet, nismo videli gol. Partizanov poslednji napad je trajao minut i dvadeset sekundi, a interesantno je, da igrači Kolubare, nisu pokušali presingom da oduzmu loptu i osvoje bar bod. Ostali su, međutim, bolji u međusobnom skoru, budući da je prvi susret u Lazarevcu završen pobedom domaćih od 23:22, pa će kod eventualnog istog broja bodova na kraju šampionata, Kolubara imati prednost.