PLEJ-OF SRBIJA (ŽENE): Inđija napravila brejk u Jagodini - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PLEJ-OF SRBIJA (ŽENE): Inđija napravila brejk u Jagodini

PLEJ-OF SRBIJA (ŽENE): Inđija napravila brejk u Jagodini

Rukometašice Železničara iz Inđije nastavile su sa odličnim partijama ove sezone. Da forma i kvalitet mladog sastava Vlade Šimičića nisu sporni, potvrdio je i meč u Jagodini protiv aktuelnih šampionki koje je talentovani tim dobio 25:21.

Jagodinke su vodile u 41. minutu (18:17), kada je usledio furiozan finiš gošći koje su došle do 19:25 dva minuta pre kraja.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bili su mladi bekovi Dunja Tabak (9) i Dušana Kovačić (6), na golu je u drugom poluvremenu briljirala Jovana Vasiljković (8 odbrana), dok su kod Jagodinki po četiri gola postigle Teodora Majkić, Aneta Adžić i Anđela Nišavić uz 12 odbrana Jovane Kadović.

View this post on Instagram

A post shared by Balkan-Handball.com (@balkanhandball)

Revanš je u sredu na terenu Železničara. Pobeda ih vodi u finale plej-ofa.

U prvom meču drugog para Bekament je savladao Medicinar 31:22 (13:8) uz devet golova Sare Garović i 13 odbrana Tijane Simić. S druge strane Aleksandra Vasić je postigla sedam pogodaka.