Podavljeni "Ribari". - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Podavljeni "Ribari".

Podavljeni "Ribari".

Rukometaši Srbije upisali su lako pobedu u devetom kolu kvalifikacija za EP u Zaječaru protiv reprezentacije Farskih Ostrva 39:20 (17:12). Pred 3000 gledalaca u punoj "Kraljevici" u Zaječaru, posle teškog i nepovezanog prvog poluvremena, podmlađeni sastav bez nekoliko starijih reprezentativaca odigrao je lepršavo u napadu i aktivnije u odbrani, tako da su "Ribari" na kraju doživeli fijasko. Najefikasniji u redovima Srbije, bili su Vujin sa šest i Tubić sa pet golova, dok su srpski golmani, Stanić i Počuča skupili čak 28 odbrana.

Selektor Cvetković je meč krenuo u postavi Holpert, Šešum, Nenadić, Stojanović, Kojić, Toskić, sa Stanićem na golu. "Orlovi" su brzo došli do osetljive prednosti 6:2 (8.) imajući sa druge strane ekipu, koja je u rangu prosečnih drugoligaških ekipa sa kojima lokalni Zaječar igra. Ipak, promena početne postave i rotacije u igri Srbije, nisu donele dobrog, pa motivisani Farani u jednom trenutku spuštaju na 12:10. Opet mobilizacija, Holpert, Vilovski, pa Stojanović sa dva vezana gola, vode Srbiju na odmor sa 17:12.

Drugo poluvreme u skladu sa novinarskim šablonom, nazvaćemo, drugom pričom. Farska Ostrva svoj prvi pogodak postižu tek u 42. minutu, dok su "Orlovi" do tada postigli već sedam (24:13). Na golu odlični Darko Stanić skupljao je polušuteve gostiju, a preko brzih kontri, mrežu "Ribara" su punili Nenadić, Holpert, pa Tubić. U karnevalskoj atmosferi do kraja susreta, u listu strelaca su se upisali svi igrači koje je skinuo selektor Cvetković, osim Save Meštera, posle čijeg je šuta u poslednjem minutu, lopta završila na prečki. Zaječarska publika je mogla da vidi obrise generacije 84. i 86, a publici se predstavila i nova snaga na poziciji levog beka, Momir Rnić i Petar Đorđić, koji će po svemu viđenom, sadašnjost našeg rukometa biti veoma brzo.

Lepa uvertira pred meč odluke u Trstu u subotu. Meč odluke, ali gde pitanje pobednika nećemo postavljati. "Trst je naš", veruju svi u i oko srpske selekcije…

Srbija – Farska Ostrva 39:20 (17:12)
Gledalaca – 3000
Srbija: Stanić (16 odbrana), Počuča (12 odbrana), Stojanović 4, Šešum 4, Toskić 3, Nenadić 3, Rnić 3, Tubić 5, Đorđić 3, Vujin 6, Holpert 3, Vilovski 4, Kojić 1.
Farska Ostrva: Levi 11 (odbrana), Dam (jedna odbrana), R. Jensen 4, D. Kristijansen 3, I. Olsen 2, S. Jonsen 3, K.H Olsen 3, R.Jonsen 1, Johanes 3, Kragelsted 1.