Podravka blizu iznenađenja, Esbjerg ipak sa oba boda iz Koprivnice - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Podravka blizu iznenađenja, Esbjerg ipak sa oba boda iz Koprivnice

Podravka blizu iznenađenja, Esbjerg ipak sa oba boda iz Koprivnice

U okviru petog kola DELO EHF Lige šampiona, Podravka je na svom terenu poražena od danskog Esbjerga 26:27 (9:15). Iako je čitavim tokom meča bio u zaostatku, domaći tim je lako mogao do boda, ali Mugoša nije iskoristila napad za remi u samoj završnici.

Hrvatski predstavnik je tako ostao na jednoj pobebi, i to onoj iz prvog kola protiv Budućnosti, dok je Esbjerg upisao treći trijumf, uz po jedan remi i poraz.

Nije dobro krenulo za domaće igračice branila je Poulsen odlično pa su gošće već u prvih sedam minuta imale veliku prednost od +4. Trener Antonio Pranjić pozvao je minutu odmora. Zabile su domaće igračice svoj prvi pogodak u 8. minuti najprije Karlovčan, a nakon toga i Turk. U 13. minuti treći pogodak i to sa sedam metara nakon prekršaja na Kalaus zabija Milosavljević, rezultat je 3:7. Sredinom poluvremena okrenulo se malo i na stranu naših cura pa su uz dva brza pogotka Franušić i Turk smanjile zaostatak sa 6 na 4 pogotka.

Trener Dankinja osjetio je da je trenutak za minutu odmora. U prvom poluvremenu najviše je problema Podravka Vegeti na vanjskoj poziciji radila Breistol koju je trener Pranjić odlučio zatvoriti popularnim ”flasterom”, a odlično je na zadatak odgovorila Karlovčan.

Iako se ekipa Podravke sredinom prvog poluvremena počela dizati uz veću agresivnost i obranu brzo su se vratile gošće na 6 pa i sedam golova prednosti. U redovima Podravke danas nije bio dan za vratarku Dumansku koja nije imala odgovora na danske napadačice, a posebno u vrijeme kad je i intenzitet u obrani bio na niskoj razini. Na vrata Podravka Vegete je u nastavku prvog dijela stala Tucaković, a ekipa Podravke na poluvrijeme odlazi sa šest pogodaka zaostatka, rezultat je 9:15.

Drugo je poluvrijeme sjajno otvorila kapetanica Kalaus koja je zabila tri sjajna pogotka zaredom. Smanjuju cure zaostatak te ostaju u utrci za mogući priključak i preokret. Dodala je sjajan pogodak s krila i Turk i smanjuju Podravkašice zaostatak ponovno na četiri.  Ponovno se aktivirala Breistol, a odmah potom prodana je lopta za čistu kontru i vratile su svoju prednost odabranice Jespera Jansena, ali tu nije bio kraj borbi domaće ekipe.

Brzo su se trgnule Podravkašice i u samo tri minute podigle tempo i prepolovile zaostatak, a vjetar u leđa bila im je Tucaković uz raspoloženu Mugošu i Turk i rezultat je 17:20. Trener Jansen ponovno je uzeo predah za dansku ekipu.

Sredinom drugog dijela rezultat je 20:23. U 47. minuti dolaze Podravkašice u priliku da smanje zaostatak na samo dva pogotka. Otišle su gošće ponovno na četiri pogotka prednosti, ali smanjuju naše cure zaostatak sedam minuta prije kraja najprije na tri, a potom i na dva pogotka. Precizna je bila ponovno Milosavljević sa sedam metara za rezultat 24:26 i pet minuta prije kraja ponovno vraća nadu za priključak. Dvije minute prije kraja na terenu se odvijala prava drama, a publika u dvorani se podigla na noge, strijelkinja za priključak na samo pogodak zaostatka bila je Šenvald. Priliku za izjednačenje nije uspjela iskorisititi Mugoša te ekipa Podravka Vegete ipak ostaje bez bodova u današnjem ogledu s minimalnim porazom od danske ekipe 26:27.

Podravka Vegeta: Tucaković, Dumanska; Turk 4, Kalaus 5, Karlovčan 1, Popović 1, Milošević, Milosavljević 7(4), Mugoša 2, Franušić 4, Šenvald 1, Ilyna, Milić 1. Trener: Antonio Pranjić

Team Esbjerg: Poulsen, Eckerle; Nielsen 3, Moller 3, Frafjord 2, Breistol 8, Turkoglu 1, Jorgensen 1, Solberg 4, Eckerle, Jensen 5, Ingstad. Trener: Jesper Jensen.

Sedmerci: Podravka Vegeta 4/4/Esbjerg 6/6

Isključenja: Podravka Vegeta 8 min (Šenvald 2+2, Milić 2+2)/Esbjerg 6min(Turkoglu, Jorgensen, Jensen)