Pop Lazić za pobedu Srbije! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Pop Lazić za pobedu Srbije!

Pop Lazić za pobedu Srbije!

Reprezentacija Srbije, savladala je selekciju Hrvatske 30:29 (17:13) golom Slađane Pop Lazić u poslednjoj sekundi drugog prijateljskog meča u Petrovcu na Mlavi. U sjajnoj atmosferi pred nekih 1500 gledalaca, srpske rukometašice su se trijumfom odužile za veliku podršku koju su dobile tokom čitave EHF nedelje, poslednjeg okupljanje pred pripreme za EHF EURO 2012 u decembru. Najefikasnija je bila Andrea Lekić sa osam golova, koja je ponovo ponela epitet igrača utakmice, kao i u prvom meču pre dva dana, koji je završen nerešenim rezultatom 25:25.

Sedmerci: 4 (4) / 3(3)
SRBIJA: Risović sedam odbrana, Krpež , Popović 5 , Lekić 8(2), Dmitrović, Damnjanović 3(2), Erić, Rajović, Trifunović, Pop Lazić 2, Ognjenović, Filipović 3, Tomašević sedam odbrana, Đapanović, Nišavić 2, Milošević 2, Stoiljković, Liščević, Lojpur 3, Bartošić 2
HRVATSKA: Kožnjak 2, Petković 4, Franković, Pušić Koroljević, Žderić osam odbrana, Elez 3(1), Jelčić četiri odbrane, Ježić 5, Zebić 8(2), Peraica 2, Janković, Džono 2, Čović, Knježević 1, Bašić 1, Bukovina
KRETANJE REZULTATA: 3:1 (5.) 4:3 (9.) 4:5 (11.) 5:6 (13.) 6:7 (14.) 9:8 (17.) 10:9 (19.) 13:9 (23.) 13:11 (25.)  15:12 (26.) 16:13 (29.) 18:14 (32.) 18:17 (35.) 20:18 (40.) 23:21 (44.) 24:24 (48.) 25:26 (52.) 28:27 (56.) 29:28 (59.)

Opuštenije nego u prvi meč, ušle su srpske reprezentativke u drugi duel sa Hrvaticama, što se videlo i po rezultatu – 3:1 (5.). Nakon što je Jelena Popović propustila šansu da odvede Srbiju na +3, Hrvatice su se vratile u meč, vođene sjajnom Majom Zebić koja je do 15. minuta postigla čak pet pogodaka. Srpkinje su golom Biljane Filipović povele 4:3 (9.), posle čega su gošće preuzele rezultatsku inicijativu, sve do 15. minuta i 8:7.

Zaigrala je srpska odbrana mnogo čvršće, a nagoveštaj preokreta, bila je serija odbrana debitantkinje u seniorskom dresu, 20-godišnje Jovane Risović. U napadu, Lekić i Popović su pronalazili rešenja za visoku i tešku odbranu Hrvatica, uz odličnu Lojpur i preciznu Damnjanović, pa je Srbija od 10:9 u 19. minutu, četiri minuta kasnije imala +4 – 13:9. Do kraja poluvremena, odnos snage je ostao nepromenjen, pa se u svlačionice otišlo sa 17:13.

POVRATAK HRVATICA

Bolje su zaigrale Hrvatice u nastavku meča, pre svega u odbrani, pa su Lekić i drugarice imale dosta problema da pronađu put do mreže Ivane Jelčić. Kod Hrvatica, raspucala se i Ivana Petković, a prednost Srbije se istopila (18:17, 35.). Popustio je napad tima selektora Saše Boškovića. Hrvatice su neutralisale igru srpskih bekova, a sve više je škripalo i u odbrani.  Vođstvo 23:21 u 44. minutu, neutralisale su Džono i Zebić, što je bio prvi egal posle 8:8 (17.). Hrvatska je povela preko Maje Zebić 25:24 (49.), nakon čega je usledila serija od tri gola Andree Lekić za 27:26 (53.). Par odbrana Katarine Tomašević, dalo je krila srpskim igračicama, ali je šansu za +2 upravo propustila Lekić (pri tom se i povredila), koja se spetljala u polukontri, što su kaznile Hrvatice preko Maje Kožnjak (27:27).

Na 28:27 za Srbiju, odvela je Biljana Filipović golom sa 10 metara, Knježević izjednačila, nakon čega je usledio period bez gola na obe strane. Na minut i po pre kraja, Jelena Popović je dovela Srbiju u vođstvo 29:28. Nakon tajm-auta, Aneta Peraica donosi izjednačenje na 30 sekundi pre kraja. Gol za pobedu Srbije na sjajnu asistenciju Lekić, postiže Slađana Pop Lazić, praktično u poslednjoj sekundi meča – 30:29.