Poraz Partizana u Čehovu - Finiš sve upropastio - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Poraz Partizana u Čehovu – Finiš sve upropastio

Poraz Partizana u Čehovu – Finiš sve upropastio

Na premijeri u novoj sezoni EHF Lige šampiona, rukometaši Partizana, pokazali su zube ruskim Medvedima u Čehovu 38:31 (21:16). Nisu momci Aleksandra Brkovića predstavljali topovsku hranu za tim Vladimira Maksimova, ali je gubitak glave u poslednjih 10 minuta, prouzrokovao poraz od sedam golova razlike. Raspoloženi Nenad Maksić (11), uz Uroša Mitrovića (6) i Nemanju Ilića (8), potpomognut odbranama mladog Mihajla Radovanovića, predstavljao je problem odbrani ruskog šampiona, sve zaključno sa 47. minutom (28:27), kada je propuštena poslednja prilika da se dođe do izjednačenja. Rusi su tada dodali gas, postigli 10 golova u poslednjih 13 minuta naspram četiri gola srpskog šampiona…

ČEHOVSKI MEDVEDI – PARTIZAN 38:31 (21:16)
Čehov
Gledalaca – 1000
ČEHOVSKI MEDVEDI: Štohl osam odbrana, Grams tri odbrane, Rastvorcev 4, Šelmenko 2, Kovalev 8 (4), Filipov 1, Harbok 7, Dibirov 5, Čipurin 8, Žitnjikov 2, Kokšarov 1
PARTIZAN: Vasić dve odbrane, Radovanović 10 odbrana, Žujović 1, Maksić 11(3), N. Ilić 8, Mitrović 6, Pavlović 1, Kajganić 2, Marsenić 1.
KRETANJE REZULTATA:  4:1 (6.) 5:4 (8.) 7:6 (11.) 11:10 (18.) 15:11 (22.) 18:12 (24.)  22:16 (31.) 22:19 (35.)  24:23 (40.)  27:26 (44.) 28:27 (47.) 30:27 (49.) 33:28 (53.)

Početak meča u Čehovu, nije obećavao da će Partizan moći da pruži ozbiljniji otpor Medvedima. Odlični Štohl na golu, pokupio je par šuteva crno-belih, a već u petom minutu, Rusi su imali 4:1. Međutim, stabilizovao se Partizan, rastrčao Ilić, raspucao Nenad Maksić, za koga krupni i spori ruski bekovi nisu imali rešenja. Uroš Mitrović je smanjio na 7:6  u 11. minutu, golovi su padali kao na traci, ali po pravilu, kada god je trebalo da se dođe do izjednačenja, Partizan su zaustavljale tehničke greške, probijanja i nelogičnosti u napadu.

RASPUCANI HARBOK

Veliku prednost Rusima na poluvremenu, doneo je sjajni Harbok, koji je prorešetao sve uglove gola Vasića i Radovanovića. Sjajni levi bek, postigao je sedam golova u prvom poluvremenu za nekih 15 minuta provedenih u igri, i uz Dibirova, doneo svom timu +6 – 19:13 u 26. minutu. Na odmor se otišlo sa +5 – 21:16 za domaćina.

Uvodni gol Čipurina za 22:16 na startu drugog poluvremena, dao je lažnu nadu ruskim navijačima da je sa otporom Partizana završeno. Vratili su se crno-beli u meč, ponajviše zahvaljujući Urošu Mitroviću, koji je pronašao rešenje za duboku zonu Rusa. U 40. minutu je već bilo 24:23, što je tek prvi minimalni minus, koji crno-beli nisu uspeli da pretvore u egal ili plus. U tim trenucima, ruski tim je u vođstvu držalo desno krilo Dimitri Kovalev, dok je sa druge strane, Partizanovu nadu održavao u životu Nemanja Ilić. Posle 27:26 u 44. minutu, došlo je i do 28:27 tri minuta kasnije. No, kada god je trebalo da se dođe do izjednačenja, srpski šampion se davio u početničkim greškama. Tih 28:27, ispostaviće se i kao poslednja šansa da Partizan napravi nešto više na ovom meču.

RUSI 10 GOLOVA ZA 13 MINUTA ZAVRŠNICE

Usledili su golovi Šelmenka i Kokšarova, koji su označili početak kraja (30:27). Napad crno-belih se raspao, a Rusi su golove postizali kao na traci. Već u 53. minutu pri rezultatu 33:28, bilo je jasno da je pobednik poznat, ali je prava šteta što je razlika morala da bude ovolika na kraju…