PPD Zagreb osvojio 31. titulu prvaka Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PPD Zagreb osvojio 31. titulu prvaka Hrvatske

PPD Zagreb osvojio 31. titulu prvaka Hrvatske

Rukometaši PPD Zagreba odbranili su titulu prvaka Hrvatske, odnosno, ostali jedini tim koji je ikada i osvajao pehar namenjen pobedniku države od nezavisnosti 1991. godine. U nesvakidašnjoj atmosferi u Našicama, gde je rekordan broj gledalaca bio uz domaći Nexe, Zagrepčani su slavili minimalnu pobedu, dovoljno da treći put savladaju najvećeg rivala i osiguraju pehar 28:27 (17:15).

Vodili su Našičani 11:9, okrenuo je Zagreb do poluvremena, a poslednji egal viđen je u 44. minutu pri rezultatu 21:21. Tada gosti koriste brojčanu prednost na terenu, prave razliku 21:24 i 22:25 i do kraja je čuvaju. Posle gola Fahrudina Melića sedam sekundi pre kraja, tim Slavka Goluže znalački je sačuvao loptu preko iskusnog Ivana Čupića i zaključio sezonu osvajanjem trofeja, koji je uteha za brzu eliminaciju iz EHF Lige šampiona.

RK NEXE – PPD Zagreb  27:28 (15:17)

ŠSD OŠ kralja Tomislava, Našice

Suci: Matija Gubica (Višnjevac), Boris Milošević (Osijek)

Delegat: Vladimir Sokol (Novi Marof)

RK NEXE:  Račić 2, Bakić, Mileta, Vejin, Car (7 obrana), Sršen 4, Radovanović (3 obrane), Jelinić 4, Blažević, Velkavrh, Severec, Moslavac 3, Kević 2, Tomić 1, Melić 10, Markušić 1

Trener: Branko Tamše

PPD Zagreb: Ceković, Kos 4, Ćavar, Faljić, Gojun, Srna 5, Slavić (1 obrana), Klis, Panjtar (6 obrana), Kraljević, Musa 2, Čupić 7, Dibirov 4, Kavčič 2, Leimiter 3,  Grahovac 1

Sedmerci: NEXE:  7/7; PPD Zagreb: 3/3

Isključenja: NEXE: 14 minuta (Bakić 2′, Jelinić 2′, Blažević 2′, Severec 2′, Moslavac 2′, Tomić 2′, Markušić 2′); PPD Zagreb: 8 minuta (Srna 2′, Musa 2′, Kavčič 2′, Leimeter 2′)

Crveni kartoni: Timur Dibirov