PRAVI DERBI: Stepančić utišao Banjicu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PRAVI DERBI: Stepančić utišao Banjicu!

PRAVI DERBI: Stepančić utišao Banjicu!

Kako se i priželjkivalo, Beograd je večeras imao priliku da se podseti nekih slavnijih rukometnih dana, kada je „Banjica“ bila poprište praznika. U derbiju dva velika rivala, Zagreb je odneo ceo plen Partizanu! Hrvatski šampion je do nova tri boda u SEHA GAZPROM South Stream Ligi došao golom Luke Stepančića u poslednjoj sekundi duela sa crno-belima 31:30 (17:18) u sjajnoj atmosferi pred 1500 gledalaca. Bez obzira na razliku na tabeli, prvo, odnosno, poslednje mesto, video se neizvestan meč na „jednu loptu“ starih suparnika. Trijumf koji tim Borisa Dvoršeka približava F4 turniru, a Partizanu donosi „noćnu moru“ od poslednjih napada u kojima ostaju bez remija, posle iste sudbine protiv Vardara i Vojvodine.

Prvi deo meča protekao je u slabim odbranama oba tima, zbog kojih su golovi padali kao na traci. Kod gostiju Šebetić i Šandrk, uz preciznog Matulića sa desnog krila, bili su najveća zagonetka za domaćina, dok je sa druge strane, brzina Aleksandra Radovanovića bila izazov za visoku i tešku odbranu Zagreba. Zagrepčani su bili u vođstvu sve do 15. minuta i 7:5, a novu municiju Partizanu je doneo ulazak Dušana Beočanina, povratnika u crno-beli dres, posle teške povrede. Sa dva gola, uz odličnog Mijaila Marsenića, koji je po običaju pucao i sa linije, i sa bekovskih pozicija, kao i rastrčanog Kostadinovića u kontri, crno-beli su došli do prvog vođstva – 8:7 (16.).

Od tog trenutka, krenula je rezultatska klackalica, koja je prevagnula na stranu Zagrepčana u poslednjoj sekundi. Tri vezana gola gola Jerka Matulića doveli su Zagreb u vođstvo 12:10 u 22. minutu. Reagovao je Brković uvođenjem Mihaila Radovanovića na gol, koji je prvo odbrani sedmerac, a onda i vezao tri odbrane, dovoljno da prekine loš period u igri svog tima. Serija 4:0 crno-belih, završena golom srednjeg beka Vukovića, donela je prvo vođstvo od +2 (17:15) u 28. minutu. Toliko bi bilo i na odmoru, da Luka Stepančić nije nagovestio ono što će se desiti na kraju, golom za 18:17 u polsednjoj sekundi…

Držali su se crno-beli do 39. minuta i 22:20, kada je usledila serija Zagreba 6:0. Rampu na gol je spustio Filip Ivić. „Karate kid“ je postao nepremostiva prepreka za bekove crno-belih, koji su jedino, kakvo-takvo rešenje imali kroz saradnju sa crtom gde je carovao Mijailo Marsenić.

Sedam minuta bez gola i minus 4 (22:26) naterali su Aleksandra Brkovića da pozove na tajm-aut svoje igrače. Ubrzo je stigao i gol Marsenića za prekid crne serije. Na drugoj strani, promešao je karte Dvoršek, uveo Mandalinića, pokušao sa Vuglačem.  Obranović je u 52. minutu odveo na 29:26 svoj tim, ali se Partizan približio na minus jedan golovima Jovanovića i Matičića.

Stipe Mandalinić je povisio na 30:28 posle tajm-auta u 56. minutu, a Vladimir Mandić nekako uspeo da proturi loptu kroz noge Iviću za 30:29 tri minuta pre kraja.

Usledio je period bez golova, sa puno grešaka. Zagrepčani u poslednjem minutu bacaju loptu u aut, omogućivši tako Partizanu da poslednjih 49 sekundi gradi šansu za gol i remi. Dugo je lopta kružila oko zone, sve dok Mijailo Marsenić nije opalio sa bekovske pozicije i doneo izjednačenje na 15 sekundi pre kraja – 30:30.

Na nogama su bili svi u hali, ali je atmosfera splasla nakon što je Stepančić pogodio sa zvukom sirene za pobedu hrvatskog šampiona…