Premier Liga BiH: Borac nastavio seriju u Visokom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Premier Liga BiH: Borac nastavio seriju u Visokom

Premier Liga BiH: Borac nastavio seriju u Visokom

Susret između lidera na tabeli rukometne Premijer lige BiH banjalučkog Borca i Bosne u Visokom opravdao je epitet derbija. Šezdeset minuta bespoštedne borbe sa obe strane, odličnih poteza, golova, sjajnih odbrana i na kraju slavlje Banjalučana 23:26 (12:12)

Crveno-plavi su u Visoko stigli kao jedina neporažena ekipa ove sezone, a Bosna koja iz kolo u kolo igra sve bolje, nadala se da može biti prvi tim koji će zaustaviti Borac.

Nijedna ekipa nije uspela da se odvoji tokom prvog poluvremena, pa se na odmor otišli rezultatom 12:12. Početak drugog dela pripada Visočanima, koji nastavak otvaraju serijom 3:0 i imaju vodstvo od 15:12, ali je Borac već u 39. minutu izjednačio na 16:16. U 45. minutu gosti vode sa 20:18, ali Bosna se ne predaje i dolazi na 22:22.

Na kraju 57. minuta, Borac je poveo sa 25:23, a Bosnina dva uzastopna napada zaustavlja mladi golman Berin Brkić i moglo je početi slavlje Banjalučana, koji su do kraja postigli još jedan gol za konačnih 26:23.

Borac je u ovom meču na poluvremenu ostao bez Luke Perića, koji je dobio direktan crveni karton, a povredili su se Amar Gračić i Nemanja Milivojac, dok je Stefan Miljković dobio tri isključenja.

Luka Knežević je bio najefikasniji kod Banjalučana sa šest golova, a Vlado Draganić i Miloš Nježić dodali su po pet. Golmani Brkić i Subotić su zabiežili po šest odbrana.

U redovima Bosne najefikasniji je bio kapiten Mahir Burić sa pet golova, dok su Almir Osmanhodžić i Salim Hasagić dodali po četiri.

Rezultati 11. kola Premijer lige BiH za rukometaše: Vogošća – Krivaja 38:30, Izviđač – Sloga (GV/U) 36:25, Bosna (V) – Borac m:tel 23:26, Gračanica – Iskra 31:25, Konjuh – Bosna (S) 29:23, Gradačac – Sloga (D) 29:20. Nedelja: Maglaj – Leotar 21:20.  Slobodna ekipa: Sloboda.

Poredak: Borac 19 bodova, Leotar 15, Izviđač 13, Vogošća 13, Gračanica 12, Krivaja 12, Sloboda 11, Konjuh 9, Gradačac 9, Sloga (D) 8, Bosna (S) 8, Bosna (V) 7, Iskra 6, Maglaj 6, Sloga (GV/U) 4.