PREMIJER LIGA BIH: Borac pao u Maglaju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PREMIJER LIGA BIH: Borac pao u Maglaju

PREMIJER LIGA BIH: Borac pao u Maglaju

U derbiju 15. kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine Maglaj je pred domaćim navijačima savladao aktuelnog šampiona naše zemlje Borac m:tel sa 26:25.

Maglaj je bio bolji u prvom dijelu i na odmoru je vodio sa 14:10. U nastavku susreta bolju partiju pružili su Banjalučani, koji 10 minuta prije kraja dolaze do izjednačenja, 21:21. Rukometaši Maglaja u 56. minutu ponovo se uspijevaju odlijepiti na plus tri (25:22). Ipak, crveno-plavi se ne predaju i u posljednji minut ulaze sa minimalnim zaostatkom, 26:25. U triler završnici rukometaši Borca m:tel nisu iskoristili posljednji napad i domaći osvajaju sva tri boda. Najbolju partiju u redovima aktuelnih šampiona BiH pružio je srednji bek Goran Daničić, koji je postigao sedam pogodaka, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Haso Ćosić sa osam i Selvedin Omahić sa golom manje.

Rukometaši Vogošće nastavili su redati pobjede. Tim Senada Skopljaka u subotu je savladao ekipu Goražda rezultatom 23:18 (16:6). Domaći rukometaši su odigrali sjajno prvo poluvrijeme, a posebno kvalitetna je bila igra u odbrani. Gosti iz Goražda su u prvom periodu uspjeli postići samo šest pogodaka. Drugi dio su domaći odigrali nešto slabije, ali sasvim dovoljno da upišu nove bodove. Konačan rezultat glasio je 23:18 u korist domaćih. U ekipi Vogošće najefikasniji je bio Zlatko Kreso sa pet postignutih pogodaka, dok je u redovima gostiju najbolji bio Damir Delić koji je postigao sedam pogodaka.

Mnogo teže od očekivanog Izviđač je pobijedio Konjuh sa 30:27. Gosti su vodili na poluvremenu sa 16:17, a skauti su meč prelomili u svoju korist od 47. do 53. minute serijom 6:0. Izviđač su do pobjede vodili David Mandić sa osam golova i Ivan Budalić sa 12 odbrana. Kod Konjuha Davor Kadić je postigao šest golova.

Sloga je deklasirala Kakanj u gostima sa 38:31. Dobojlije je do pobjede vodio Aleksandar Milojević sa 10 golova, dok je kod Kaknja Enes Skopljak postigao 11.

Zrinjski je na domaćem parketu pobijedio Derventu sa 29:25, a do pobjede je plemiće vodio Vedran Delić sa devet golova, dok je Nemanja Zekić kod gostiju postigao jedan manje.

Slavija je pobijedila sarajevsku Bosnu sa 36:29. Najefikasniji u domaćem timu bili su Mladen Vukadin i Ivan Benić sa po šest pogodaka, dok je kod gostiju Haris Bračković 11 puta pogađao mrežu.

Rezultati 15. kola: Maglaj – Borac 26:25, Vogošća – Goražde 23:18, Izviđač – Konjuh 30:27, Kakanj – Sloga 31:38, Slavija – Bosna (S) 36:29, Zrinjski – Derventa 29:25. Slobodna je bila Bosna C.

TABELA: Vogošća 37 bodova, Izviđač 33, Zrinjski 30, Borac 28, Konjuh 22, Sloga 22, Maglaj 21, Bosna C. 19, Derventa 15, Goražde 13, Slavija 13, Kakanj 17, Bosna (S) 4.