PREMIJER LIGA: Porečani u drami nadjačali lidere iz Varaždina - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan PREMIJER LIGA: Porečani u drami nadjačali lidere iz Varaždina

PREMIJER LIGA: Porečani u drami nadjačali lidere iz Varaždina

Varaždinski su Dabrovi prošloga vikenda okončali svoj europski nastup ispadanjem u 2. kolu EHF kupa. Već je nakon prvog susreta bilo sasvim izvjesno tko će otići u daljnju fazu natjecanja (pobjeda Nantesa na domaćem parketu (42:27) pa je uzvrat odigran u Varaždinu pretvoren u svojevrsni sportski festival. Nantes je još jednom bio uspješniji (26:30), a Varaždinu je preostalo posvetiti se nacionalnom prvenstvu. Već jučer su istarski ljubitelji rukometa mogli uživati u derbiju 7. kola Premijer lige: do ovoga kola 100%-tni gosti iz Varaždina gostovali su u redovno neugodnom Poreču kod ekipe koja je prvi ovosezonski kiks doživjela u prošlom kolu na gostovanju kod Spačve. Unatoč tome, pobjeda u ovome duelu domaćinima je značila bodovno izjednačavanje s Dabrovima na liderskoj poziciji.

Sam početak utakmice obilježio je mladi gostujući vratar Špikić koji brani prva tri šuta porečke vanjske linije pa domaćin nakon početnog vodstva u petoj minuti zaostaje 3:1. No, dominacija gostiju nije dugo potrajala: Dabrovi ostaju bez postignutog pogotka punih devet minuta, što je dovoljno da Mataija i Rađaković svaki sa po dva postignuta pogotka svoju ekipu dovedu do prednosti od 5:3. Zahvaljujući desnom krilnom Tokiću i njegova četiri pogotka u svega pet minuta, Varaždinci se uspijevaju održati na minimalnom zaostatku (8:7) a prvu ozbiljniju prednost od tri pogotka razlike Porečani dosežu preko Mataije u 26. minuti (13:10). No, Huđ s dva i Tokić s još jednim svojim pogotkom vrlo brzo utakmicu vraćaju u egal koji se održao do pred sam kraj poluvremena, kada za minimalnu prednost domaćih pri odlasku na odmor pogađa Buvinić (15:14).

U nastavku susreta Varaždin ponovno od početka konkretniji pa u 24. minuti dolazi do novog vodstva, ali im porečki lijevi bek Krajinović uzvraća s tri vezana pogotka (20:18). Tokić i Jeftić ponovno vraćaju utakmicu u egal, nakon čega slijedi mini-nadmetanje krilnih igrača Buvinića i Marčeca: do sredine drugog dijela svaki postižu još tri pogotka (23:23). Do pet minuta prije kraja ovog vrlo dramatičnog dvoboja igra se pogodak za pogodak, nakon čega domaćin radi seriju 3:0 te se čini kako dolazi na prag pobjede. No, borbeni se Dabrovi u posljednjoj minuti susreta preko besprijekornog Marčeca (5/5) uspijevaju vratiti u egal (30:30) no to im nije bilo dovoljno da i ovaj „vrući“ teren napuste neporaženi – 31:30. Buvinić osmim pogotkom svojem timu donosi pobjedu, a sebi titulu najboljeg strijelca utakmice.

Osim njega, istaknuli su se Rađaković sa šest pogodaka te Gudić s jednakim brojem pogodaka uz pet asistencija. Mataija je postigao jedan pogodak manje, ali upisao i devet asistencija, doduše uz pet tehničkih pogrešaka. Kod gostiju najefikasniji Tokić sa sedam pogodaka, dva manje dodali su Marčec i Sršen, dok je Huđ uz četiri postignuta pogotka pridodao i pet asistencija. Porečki vratar Čarapina ovoga je puta prikupio devet obrana (9/39), jednaki broj kao i gostujući Špikić (9/30), ali za Dabrove je još tri obrane upisao i Meštrić (3/13).

Unatoč nešto kvalitetnijem izdanju vratara, gosti su po prvi puta ove sezone poklekli u Premijer ligi. Ovim se slavljem Poreč izjednačio sa Varaždincima na 12 osvojenih bodova, slijedi ih Dubrava s jednim manje.