Rabotnički iznenadio Butel, Ohrid nastavio seriju - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Rabotnički iznenadio Butel, Ohrid nastavio seriju

Rabotnički iznenadio Butel, Ohrid nastavio seriju

Najveće iznenađenje u 7. kolu makedonskog šampionata napravila je ekipa Rabotničkog, koja je kao gost u SC „Jane Sandanski“ nanela prvi ovosezonski poraz gradskom rivalu Butelu, 21:23 (11:12), i tako zakomplikovala borbu za plej-of.

Čitavim tokom meča, gosti su održavali prednost od jednog do tri gola razlike, i nisu dozvoili favorizovanom rivalu da preokrene nijednog trenutka. Potpuno neočekivano, mladi tim Rabotničkog naneo je prvi poraz Butelu, koji je startovao takmičenje sa pet uzastopnih pobeda. Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Ončev sa sedam golova, dok je kod domaćina Đorđievski postigao pet.

Za razliku od Butela, Ohrid je zadržao maksimalan učinak, pošto je na svom terenu opravdao ulogu favorita protiv Golden Arta KL7 27:24 (15:14). Mlada ekipa Andona Boškovskog se odlično držala do poslednjih 10 minuta, tačnije do rezultata 19:18. kada je usledila odlučujuća serija 3:0 Ohriđana, nakon čega su rutinski priveli meč kraju. Najefikasniji u pobendičkom sastavu Radeta Stojanovića bili su Manaskov sa sedam i Blažeski sa šest golova. Na drugoj strani, Simonski je bio najefikasniji sa četiri pogotka.

Radoviš je nakon preokreta u drugom poluvremenu ubedljivo savladao Astraion, dok je Tikveš bio siguran protiv  Mladosti 1977.

Tikveš-Mladost 1977 32:25 (17:13)

Butel-Rabotnički 21:23 (11:12)

Ohrid-Golden Art KL7 27:24 (15:14)

Radoviš-Astraion 36:27 (13:17)