Rakčević srušio Izraelce u poslednjem napadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Rakčević srušio Izraelce u poslednjem napadu!

Rakčević srušio Izraelce u poslednjem napadu!

2 komentari

Golom Mladena Rakčevića, Crna Gora je savladala Izrael 29:28 (12:15) u “Morači” i tako spasla mukom stečeni kapital iz prve dve pobede nad Nemačkom i Češkom, približivši se plasmanu na EHF EURO 2014 u Danskoj. Mnogo šta nije štimalo u igri selekcije Zorana Kastratovića, koja je goste iz Izraela uspela slomi tek u poslednjoj fazi meča posle vođstva Izraelaca (28:27) na dva i po minuta pre kraja. Iznenadio je Dragan Đukić sa svojom selekcijom Crnogorce u Podgorici, što se videlo i po vođstvu gostiju – 8:5 (14.), 15:11 (26.).

Uspeli su Rakčević i drugovi da se skupe, povedu 21:20 u 41. minutu preko Ševaljevića. Ni tada se nisu predali Izraelci, okrenuli su na 24:22 u 47. minutu. Ušlo se u neizvesnu završnicu, iz koje su Crnogorci izašli kao pobednici…

Najefikasniji u važnom trijumfu bili su Mrvaljević sa sedam golova, odnosno, Ševaljević i Rakčević sa po šest, dok su kod gostiju Rozental, Pomeranc i Smoler postigli isto toliko…

Crna Gora – Izrael 29:28 (12:15)
Podgorica – SC“Morača“. Gledalaca: oko 2.000. Sudije: Pičon i Reveret (oba iz Francuske). Sedmerci: Crna Gora 7(6), Izrael 2(2). Isključenja: Crna Gora 6, Izrael 8 minuta.
Crna Gora: Mijatović (10 odbrana), Rajković, Simić, Rakčević 6, Milašević, Melić (1), Osmajić 1, Mrvaljević 7 (3), Marković 3, Kapisoda, Vujović, Ševaljević 6(2), Roganović 5, Simović, M.Lasica, G.Lasica.
Izrael: Jakov (11 odbrana i sedmerac), Šikloši (4 odbrane), Smoler 6, Č.Pomeranc 6 (2), Fridmen 1, Turel 4, Gerera, Halifi 1, Sičenko, Rozental 6, Šalim 1, Davda 2, Strudom, Nathan 1, Šimoni, G.Pomeranc.