Remi u Podgorici, Farani do boda u poslednjim sekundama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Remi u Podgorici, Farani do boda u poslednjim sekundama

Remi u Podgorici, Farani do boda u poslednjim sekundama

Stefan Branežac

Start kvalifikacija za EURO 2020 doneo je duel Crne Gore i Farskih Ostrva. Susret u Podgorici završen je podelom bodova, 24:24 (10:15), a domaćini imaju za čim da žale, pošto su ispustili +3 u poslednja četiri minuta.

Crna Gora – Farska Ostrva 24:24 (10:15)

Hala: Verde kompleks, Podgorica

Sudije: Denis Bolić – Krištof Hurik (Austrija)

Crna Gora: Popović 1, Čavor 2, Pejović, Pelidija 1, Vujović B., Mijušković, Radović, Vujović M. 3, Simić, Kaluđerović, Simović, Vujović S. 4, Ševaljević 4, Božović 5, Lasica 2, Lipovina 2

Farska Ostrva: Hojdal 2, Olsen, Egilsnes, Hojgal 3, Nordberg 3, Nilsen, Berg 6, Johansen 1, Halgirson, Simonsen, Gunarson 6, Satčvel, Kragesten, Dal-Kristiansen, Sigurbjornson, Selvig 1

Crna Gora nije na najbolji način započela kvalifikacije za EURO 2020, koji će se po prvi put održati u tri zemlje. Gosti sa Farskih Ostrva bolje su ušli u ovaj meč, pa su tokom prvog poluvremena kontrolisali rezultat. Prednost Farana od +5, sa kojom se otišlo na odmor, bila je upozorenje za izabranike selektora Zorana Roganovića pred nastavak susreta, ukoliko žele da dođu do bodova.

Zaigrali su Crnogorci znatno bolje u nastavku, postepeno su topili prednost rivala, da bi na deset minuta pre kraja susreta, prvi put došli do tri gola prednosti, 21:18. Sa istom zalihom na kontu domaće selekcije se ušlo u poslednja četiri minuta susreta, međutim, Farani serijom 3:0 dolaze do izjednačenja i boda na gostovanju u Podgorici.

Najefikasniji u selekciji Crne Gore bio je Miloš Božović sa pet pogodaka, po četiri su postigli Ševaljević i Stevan Vujović. Berg Hansen i Gunarson po šest puta su se upisali u listu strelaca za Farska Ostrva.

U drugom kolu, Crnogorce u nedelju očekuje duel protiv Ukrajine. Meč u Sumiju zakazen je za 18:30č.