Naslovna Balkan Rodjendanska pobeda Budućnosti u Ljubljani

Rodjendanska pobeda Budućnosti u Ljubljani

Zorica Radojkovic
2 komentari

Rukometašice Budućnosti savladale su u Ljubljani ekipu Krima 23:20 (16:8), u utakmici trećeg kola glavne runde Lige šampiona na dan kada klub slavi 66 godina postojanja.  Izabranice Dragana Adžića su trećom pobedom u drugoj fazi takmičenja, nakon trijumfa protiv Dinama u Volgogradu i Lajcpiga u Podgorici, praktično overile prvo mesto u grupi koje donosi i lakšeg protivnika u četvrtfinalu.

Pobednik duela u ljubljanskim Stožicama odlučen je već u prvom poluvremenu, u kome su crnogorske šampionke stekle prednost od osam golova (16:8), a u 29. minutu bilo je i 15:7, nakon petog gola Radmile Petrović. Razlika je početkom drugog poluvremena, nakon serije 3:0 (Neagu i dva gola Mehmedović iz kontre), uvećana na 11 golova (19:8) na početku 33. minuta. Tek tada Krim se trgnuo i serijom 5:0 nagovestio da neće doživeti debakl. Do kraja su Krimovke predvodjene golovima Mavsar, Bajramoska i Omoregie uspele da se približe na tri gola zaostatka.

KRIM – BUDUĆNOST 20:23 (8:16)

LJUBLJANA – Arena ”Stožice”. Gledalaca: 500. Sudije: Jurinović, Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Krim 8 (5), Budućnost 2 (2). Isključenja: Krim 2, Budućnost 10 minuta.

KRIM: Petruhina, Stefanišin, Marinček (15 odbrana), Arcjukovič, Jurič, Luković, Čečkova, Pino 3, Mavsar 7 (5), Hrnčić, Guđo, Bajramoska 5, Omoregi 5, Koren, Jankovič, Gregorc.

BUDUĆNOST: Voltering, Rajčić, Žderić (14 odbrana i dva sedmerca), Petrović 5, Neagu 5 (2), Nikolić, Dalbi, Bulatović 4, Ramusović, Cvijić 2, Mehmedović 4, Despotović, Pavićević 2, Bizdra, Knežević 1.

U narednom kolu 1.marta Budućnost dočekuje Dinamo, a Krim gostuje Turingeru.

U nedelju u podne svoj meč trećeg kola igra Vardar na gostovanju Dinamu u Volgogradu.

izvor: zrkb.me