ROLERKOSTER ZA ANALE: Kil u produžecima srušio Vesprem za veliko finale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan ROLERKOSTER ZA ANALE: Kil u produžecima srušio Vesprem za veliko finale!

ROLERKOSTER ZA ANALE: Kil u produžecima srušio Vesprem za veliko finale!

Nakon spektakularne rukometne predstave kakve se može izvesti samo pod svodovima „Lankses Arene“, Kil je savladao Vesprem posle produžetaka 36:35 (29:29) (18:13), i plasirao se u veliko finale Lige šampiona. Kil će se za svoju četvrtu titulu boriti protiv Barselone, koja je u prvom polufinalu bila bolja od PSŽ-a.

Utakmica je bila puna nestvarnih preokreta. Kil je u finišu prvog poluvremena vodio sa 17:10, Vesprem je serijom 7:0 preokrenuo na 28:24 u 50. minutu, da bi Kil odgovorio serijom 5:0 za novi preokret. Na kraju se otišlo u produžetke, gde je rolerkoster nastavljen – golom Nenadića Vesprem je poveo sa plus dva na isteku petog minuta nastavka, da bi Kil u poslednjih 300 sekundi polufinala uspeo da još jednom preokrene i stigne do velikog uspeha.

Kiel – Veszprem 36-35 (18-13)

Kiel : Hendrik Pekeler 8, Niclas Ekberg 7, Sander Sagosen 5, Domagoj Duvnjak 4, Rune Dahmke 3, Miha Zarabec 3, Steffen Weinhold 3, Patrick Wiencek 2, Harald Reinkind 1.

Veszprem : Gasper Marguc 7, Vuko Borozan 7, Yahia Omar 5, Mate Lekai 4, Kentin Mahe 4, Petar Nenadic 2, Andreas Nilsson 2, Dejan Manaskov 2, Jorge Maqueda 1, Rogerio Moraes 1.

Velika nervoza u igri Vesprema je bila primetna od samog početka, najpre šest minuta nisu mogli da dođu do pogotka i konsoliduju se, samo u tri navrata su bili u egalu u, još uvek uvodnim minutima, pre nego što su serijom grešaka pomogli protivniku da se odvoji na 10:6.

Samo na trenutak se Vesprem trgao i smanjio na 12:10, a onda je usledio period od 11 minuta kardinalno loše igre u napadu tima Davida Davisa, bez postignutog gola, što su crno-beli adekvatno kaznili i poveli 17:10.

Sagosen je bio na potrebnom nivou, roviti Duvnjak je igrao pretežno u odbrani, a Zarabec dao svoj doprinos u stvaranju razlike, ali su glavni izvor golova Kila bile protivničke greške.

Ništa se nije promenilo u prvih pet minuta nastavka, a onda je mladi Jahija Omar konačno pokrenuo Vesprem. Najpre je sa dva pogotka približio Vesprem na minus dva, Jiha je pozvao na opret tokom tajm-auta, a Duvnjak sa dve „bombe“ odbio prvi nalet.

Međutim, Davis je pronašao pravu bekovsku postavu sa Borozanom, Lekaiem i Jahijom. Od prednosti Kila 24:21, usledila je uraganska serija Vesprema. Korales je opravdao poverenje Davisa, branio je udarac za udarcem, a Jahija, Borozan, Lekai, Manaskov i Marguč kreirali seriju 7:0, za vođstvo 28:24 u 50. minutu. Delovalo je da je priča završena, Vesprem je bio u ogromnom naletu, a Kil u, delovalo je, bezizlaznoj situaciji.

I onda, novi šok. Jiha traži poslednji tajm-aut, a Vesprem se vraća na staro iz prvog poluvremena. Sa igračem manje, Vesprem napada bez golmana i pravi tri greške u nizu, vrativši tako protivnika u igru. Usledila je serija Kila 5:0 i novi preokret, kada je Sagosen pogodio za 29:28 u 57. minutu. Tačno dva minuta pre kraja, Jahija pogađa praznu mrežu iz kontre, a Korales 13. put brani, ovoga puta Zarabecu. Minut pre kraja, Vesprem je imao napad pri nerešenom rezultatu. Duvnjak je vezao u čvor protivnički napad, na kraju ukrao loptu i omogućio Kilu napad za pobedu.

Sagosen je imao solidnu poziciju, ali je Korales ipak intervenisao i odveo utakmicu u produžetak. Tokom prvih pet minuta nastavka, Vesprem je održavao minimalnu prednost u igri gol za gol, da bi Nenadić uz zvuk sirene pogodio za plus dva. Ipak, Kil u drugoj polovini produžetka serijom 3:0 ponovo preokreće. Ekberg je pogodio pola minuta pre kraja, a Vesprem nije uspeo da organizuje napad kako treba sa igračem manje. Ostao im je još deveterac po isteku vremena, iz kojeg Nenadić nije uspeo da produži sagu.